NİKSAR SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkeme kararıyla satılık arsa

NİKSAR SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00821929
Şehir : Tokat / Niksar
Semt-Mahalle : İSMETPAŞA MAH. / NİKSAR
: 2120
Yayınlandığı Gazeteler

HARBİ GAZETE 11.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2 Satış
Muhammen Bedeli
:
63700 TL
Birinci Satış Günü
:
16.07.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
16.08.2018 10:00
Satış Yeri
:
Niksar Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Kalemi -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

NİKSAR(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2017/2 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Killi -Tınlı bir toprak yapısına sahip tapu kayıtlarında kavaklık ile tarla vasfında yazılı olup hali hazırda şehir imar planı içerisinde yer alan ve arsa amaçlı kullanılan bir taşınmazdır. taşınmazda eğim %3-4 arasında değişmektedir. taşınmaz üzerinde hali hazırda zirai bir faaliyette bulunulmamakta olup üzerinde 12 yaşlarında 100 TL değerinde bir adet kavak ağacı ile derme çatma yapılmış kaldırılması kolay ve ekonomik bir değeri olmayan bir adet hayvan barınağı buhunmaktadır. taşınmazın kuzeyindeki sınır kısmında istinat duavarı olup parselin güneyine gelen alt kısmının bir bölümünden Niksar belediyessi tarafından parke döşenmek suretiyle yol geçirilmiş olup keşif tarihi itibariyle mevcut tapu kayıtlarında bu durum ifraz işlemi olarak gözükmektedir.
Adresi : Tokat İl, Niksar İlçe İsmetpaşa Mah. Ilıcakdere Mevkii 877 Ada, 8 Parsel,
Yüzölçümü : 2.120,00 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında A-3(aylık nizam üç kat) konut alımı
Kıymeti : 63.700,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydı Gibidir.
1. Satış Günü : 16/07/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 16/08/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Niksar Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Kalemi -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/03/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR