AKSARAY 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkeme kararıyla satılık arsa

AKSARAY 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00809780
Şehir : Aksaray / Merkez
Semt-Mahalle : LALELİ MAH. / ÇARŞI
: 542
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 25.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4 Satış
Muhammen Bedeli
:
596200 TL
Birinci Satış Günü
:
02.07.2018 13:30
İkinci Satış Günü
:
08.08.2018 13:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Taşpazar Mah. Ebulfeyz Elçibey Cad. Adalet Sarayı Zemin Kat MERKEZ / AKSARAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AKSARAY 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/4 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Aksaray İl, Merkez İlçe, 6182 Ada, 1 Parsel, LALELİ Mahalle/Köy, İlgili parselin bulunduğu mevkiye 18. madde uygulaması yapılmış olduğu,belediye hizmetlerinden faydalandığı, parselin ulaşım yolu açılmış olduğu, su, elektrik şebekesi, kanalizasyon şebekesi döşendiği,İmar durumu olarak zemin + 4 kat inşaat ruhsatlı olduğu şehir merkezine ulaşımı toplu taşıma arazları ile yapılmakta olduğu, Tarım İl Müdürlüğü hizmet binasına yakın olduğu,
Adresi : Aksaray İl, Merkez İlçe, 6182 Ada, 1 Parsel, LALELİ
Yüzölçümü : 542 m2
Kıymeti : 596.200,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 02/07/2018 günü 13:30 - 13:40 arası
2. Satış Günü : 08/08/2018 günü 13:30 - 13:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Taşpazar Mah. Ebulfeyz Elçibey Cad. Adalet Sarayı Zemin Kat MERKEZ / AKSARAY
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR