ARAKLI SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkeme kararıyla satılık arsa

ARAKLI SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00804948
Şehir : Trabzon / Araklı
Semt-Mahalle : MERKEZ MAH. / ARAKLI
: 6636
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

TAKA 17.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4 Satış
Muhammen Bedeli
:
5,212,258 TL
Birinci Satış Günü
:
25.06.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
23.07.2018 10:30
Satış Yeri
:
Araklı Hükümet Konağı, Araklı Adliyesi İcra Müdürlüğü odası - Araklı/Trabzon

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ARAKLI (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/4 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İl, Araklı İlçe, Merkez mahalle Ova mevkiinde yer alan ve tapuda 358 Ada, 144 Parselde kayıtlı Tarlı nitelikli taşınmaz belediye sınırları dahilinde uygulama imar planı içerisinde, arsa vasfındadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmakta, yol, su elektrik ve kanalizasyonu vardır. Parsele ulaşım sağlayan yol Bayburt caddesindedir. Ticari ve sanayi faaliyetlerin yoğun olduğu bölgede olup elip geçen insan ve araç trafiğinin yoğun olduğu iyi bir vitrin konumundadır. Düz ve üzerinde imar planında belirtilen yapılaşma koşullarını sağlayacak zemin yapısına sahiptir.
Adresi : Merkez mahalle, Bayburt caddesi üzerine-Araklı/Trabzon
Yüzölçümü : 6.636,10 m2
İmar Durumu : Uygulama imar planında üzerinde Blok nizam 6 kat konut yapımına uygundur
Kıymeti : 5.212.258,38 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 25/06/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 23/07/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri :Araklı Hükümet Konağı, Araklı Adliyesi İcra Müdürlüğü odası - Araklı/Trabzon
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/05/2018

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR