KEMALPAŞA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararıyla satılık arsa

KEMALPAŞA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00787669
Şehir : İzmir / Kemalpaşa
: 330
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

YENİGÜN 15.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/28 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
99000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.05.2018 14:20
İkinci Satış Günü
:
22.05.2018 14:20
Satış Yeri
:
Kemalpaşa Eski Belediyesi Kültür Müdürlüğü (Eski Askerlik Şubesi) Belediye Cad No:4 Alt Kat Mezat Salonu Kemalpaşa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KEMALPAŞA
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/28 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :İzmir İli, Kemalpaşa İlçesi, Bağyurdu Mahallesi, Nebileryakası Mevkii, 350 ada 7 parsel olup, 330,00 m2 büyüklüğünde ve niteliği Arsa olarak geçmektedir. 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında'konut alanı' kapsamında kaldığı, yapılaşma koşulu Ayrık Nizam 3 kat olarak belirtilmiştir. İmar durumu ekindeki plan örneği incelendiğinde 350 ada 7 parselin 3 kat, TAKS (Taban Alanı Katsayısı): 0,35 ve KAKS (Katlar Alanı Katsayısı): 1,05 olduğu anlaşılmaktadır. İmar planı yapılmış, ancak üzerinde herhangi bir yapılaşma olmayan ve üzerinde zeytin ağaçlarının bulunduğu boş arsa vasfında olduğu tespit edilmiştir.İmar yolları henüz açık olmayıp, doğal arazi formundadır. Taşınmaz düz sayılabilecek, yaklaşık %5 gibi bir eğime sahip olup, düzgün bir dikdörtgen geometrik şekle sahiptir. Taşınmazın inşaat yapımına uygun bir arsa olduğu değerlendirilmiştir.Taşınmaz İzmir-Kemalpaşa-Bağyurdu Karayoluna çok yakın konumda olduğu, Bağyurdu Mahallesi yerleşiminin batı sınırına yakın bir bölgede bulunduğu, komşu ve yakın parsellerde boş arsalar,tarım arazileri ile yeni yapılmakta olan yapıların bulunduğu gözlemlenmiştir. Yakın mesafede Küçük Sanayi Sitesi, Akaryakıt İstasyonu gibi ticari işletmeler bulunmaktadır. Belediye ve kamu hizmetlerinden faydalanabilir durumdadır.Toplam Değeri = 330,00 m2 x 300,00 TL/m2 = 99.000,00 TL + %18 KDV
Adresi : İzmir İli, Kemalpaşa İlçesi, Bağyurdu Mah,Nebileryakası Mevkii, 350 ada 7 parsel
Yüzölçümü : 330,00 m2
İmar Durumu : Yukarıda yazılı
Kıymeti : 99.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyada
1. Satış Günü : 25/05/2018 günü 14:20 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 22/06/2018 günü 14:20 - 14:30 arası
Satış Yeri : Kemalpaşa Eski Belediyesi Kültür Müdürlüğü (Eski Askerlik Şubesi) Belediye Cad No:4 Alt Kat Mezat Salonu Kemalpaşa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/28 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/04/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR