SÖKE SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkeme kararıyla satılık arsa

SÖKE SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00786396
Şehir : Aydın / Söke
Semt-Mahalle : BAĞARASI MAH. / SÖKE
: 27
Yayınlandığı Gazeteler

SÖKE EKSPRES 13.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
46,175 TL
Birinci Satış Günü
:
21.06.2018 10:15
İkinci Satış Günü
:
19.07.2018 10:15
Satış Yeri
:
Söke Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
SÖKE
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/3 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN
Özellikleri : Aydın ili, Söke ilçesi, Bağarası mahallesi, tapunun 265 ada, 32 parselinde kayıtlı olup 27,86 m² alana sahiptir. Tapu kaydında ARSA olarak geçen taşınmazın üzerinde 265 ada, 30 parselde bulunan betonarme yapının 27,86 m² lik bölümünün yapılı olduğu görülmüştür. (30 parsel ve 32 parsel bir bütünmüş gibi bina inşaatı yapılmıştır.) Parsel üzerinde zemin katı depo, 1.ve2.katı betonarme bina eklentisi olan toplam 3 katlı yapı bölümü bulunmaktadır. Parsel üzerindeki yapıların toplam inşaat alanı 27,86 m² x 3 kat : 83,58 m² olarak hesaplanmaktadır. Parsel mevki olarak; Bağarası mahallesi, 50.sokak üzerinde bulunan Tarım Kredi kooperatifi binasının yan yolunda bulunmaktadır.
Adresi : Bağarası Mah. 50.Sok. Söke / AYDIN
Yüzölçümü : 27,86 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Var, Uygulama İmar Planında Bitişik Zemin Ticari + Konut 4 kat inşaat nizamlıdır. Ancak parselin cephe ve derinliği Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğinin parsel büyüklüklerine ilişkin hükümlerine uymadığından, komşu parsellerle beraber imar uygulaması yapılması gerekmektedir.
Kıymeti : 46.175,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 21/06/2018 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 19/07/2018 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Söke Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü Odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/04/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR