Yazdır

ÇATALCA SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkeme kararıyla satılık arsa

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00493726
Şehir : İstanbul / Çatalca
: 479
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 25.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2016/6 SATIŞ
Muhammen Bedeli : 392148 TL
İhale Yeri : Çatalca Adalet Sarayı Giriş Kat - ÇATALCA
İlk İhale Tarihi : 08.12.2016 11:00
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

ÇATALCA

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2016/6 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Çatalca Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından tapu kaydındaki yükümlülükleri ile birlikte ve İİK.m.133 uyarınca yeniden satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : İstanbul İli, Çatalca İlçesi, Çakıl Mah., Köyiçi Mevkii, 122 Ada No, 4 Parsel Nolu satış konusu 122 Ada 4 parsel nolu taşınmaz, arsa nitelikli olup, Çakıl Mahallesi yerleşik alanı içindedir. Alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Kadastral yola cephesi vardır. Üzerinde yapılaşma olarak iki adet bina olup, Kadastro bilirkişisinin krokisinde (A) harfi ile gösterilen bina 82.37 m² kullanım alanlı tek katlı yığma kargir binadır. Kahvehane olarak faaliyet göstermektedir. Bina içten ve dıştan sıvalı ve boyalıdır. Çatı ahşap çatı örtüsü saç kaplama, kapı ve pencereler ahşap doğramadır. Krokide (B) harfi ile gösterilen bina 22.20 m² kullanım alanlı sundurmadır. Parsel yoldan yaklaşık 150 cm lik bir taş duvar ile yükseltilerek set oluşturulmuş, binalar yapılmıştır. Duvar üzerinde ferforje korkuluk mevcuttur. Setin zemini parke kilit taş döşelidir. Ayrıca detaylı dökümü aşağıda belirtilmiş olan 8 adet ağaç tespit edilmiştir. Etrafında şahıs parselleri bulunmaktadır.

Adresi : Çakıl Mah., Çatalca / İstanbul

Yüzölçümü : 479,21 m²

Kıymeti : 392.148,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı ve dosyasındadır.

Satış Günü : 08/12/2016 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : Çatalca Adalet Sarayı Giriş Kat - ÇATALCA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İMAR DURUMU :

Çatalca Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden dosyada mecvut 02/10/2015 tarih ve 7391 sayılı yazılarından edinilen bilgiye göre; “ Çakıl Mahallesi 122 Ada 4 parsel sayılı taşınmaz; 21.07.2014 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Çakıl Mahallesi uygulama İmar E:0,60, Serbest Nizam 2 kat uygulama koşuluna tabi K+T (Konut+Ticaret) alanında kalmakta olup, yol alanına terki bulunmaktadır. Bahse konu parselinde bulunduğu bölgede imar planına göre min. Alan şartı 250 m2 dir. Ancak parselin kamu alanlına terklerinden sonraki kalan alanı min. İfraz şartlarını sağlamadığından ifrazı mümkün değildir ” denilmektedir.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İİK.m.133 uyarınca yapılacak olan ihale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Bu artırmada malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. Evvelce satış bedelini yatırmamak suretiyle ihalenin düşmesine neden olan alıcılar yalnızca peşin para ile satışa katılabilecektir.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/6 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/11/2016

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR