KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararıyla satılık 464 m2 arsa

KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00760312
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : ATEŞBAZ-I VELİ MAH. / MERAM
: 464
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA''NIN SESİ 28.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2016/43 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
250000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.04.2018 09:30
İkinci Satış Günü
:
15.05.2018 09:30
Satış Yeri
:
KONYA ADLİYESİ B BLOK ZEMİN KAT NO:Z18 -YENİ MEZAT SALONU KARATAY KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KONYA

SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

2016/43 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri
: Konya İli, Meram İlçesi, Akteşbazı Veli Mahallesi, 745 Ada, 34 Parsel sayılı arsa nitelikli taşınmaz; Havzan Mahallesi, Ümit Sokak, No: 3 Meram-Konya adresindeki bahçeli tek katlı yapının güneyinde yer almaktadır. Parsel, Yeni Elektrik Santral Caddesi ve Ümit Sokağa cepheli konumdadır.Taşınmazın üzerinde keşif tarihi itibarı ile herhangi bir yapı ve ağaç bulunmamakta boş arsa konumundadır.

Adresi : Havzan Mahallesi, Ümit Sokak, Meram-Konya

Yüzölçümü : 464 m2

Arsa Payı : TAM

İmar Durumu : 1/1000 ölçekli imar planında 2 kat ayrık mesken sahasına isabet etmektedir. Parsel imar uygulaması görmüş imar parseli konumundadır.

Kıymeti : 250.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi

1. Satış Günü : 19/04/2018 günü 09:30 - 09:35 arası

2. Satış Günü : 15/05/2018 günü 09:30 - 09:35 arası

Satış Yeri : KONYA ADLİYESİ B BLOK ZEMİN KAT NO:Z18 -YENİ MEZAT SALONU KARATAY KONYA

--------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/43 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/02/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR