MUDANYA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararı ile satılık arsa ve üzerindeki yapılar

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00844354
Şehir : Bursa / Mudanya
Semt-Mahalle : DEREKÖY MAH. / MUDANYA
: 365
Yayınlandığı Gazeteler

KENT 28.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
110258 TL
Birinci Satış Günü
:
19.09.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
15.10.2018 14:00
Satış Yeri
:
Mudanya Adliyesi 2. Kat SHM. Si Yazı İşleri Müdürü odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUDANYA
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/1 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Mudanya İlçe, 142 Ada, 1 Parsel, dere köy Mevkii, Mudanya ilçesi Dereköy köyü 142 ada 1 parsel nolu 365,40 m2 taşınmaz üzerinde;

*Kısmi bodrum kat, zemin kat ve 1. kattan oluşan yığma kargir bina(konut amaçlı) duvarları tuğla örülü yığma bir bina, zemin katta 3 oda ve mutfak, 1 katta 4 oda ve hol ün bulunduğu, pencerelerinin ahşap, kapılarının ahşap doğramadan imal edildiği,çatısının ahşap üzerinin kiremit örtülü olduğu 210 m2 kullanım alanının olduğu,binanın boş olup kullanılır durumda olmadığı60 yıllıkolduğu tesbit olunmuştur.

*Tek katlı tuğla duvarlı , eğik ahşap çatılı, üzeri kiremit örtülü, pencere doğramalarıolmayan içinde 6 adet havuzdan müteşekkil zeytin mahzeni amaçlı yapı,

*Tek katlı kuruluk olarak kullanılanüzeri oluklu sac örtülü, içerisinde çeşitli malzemelerin korunduğu yapı 33 m2 kullanım alanında olduğu,

*Parsel sınırınıoluşturan dolu tuğla ve hatıldan müşekkil 32 m uzunluğunda, 2 m yüksekliğinde tuğla duvar mevcuttur.

Adresi : Mudanya ilçesi Dereköy köyü Köy içi mevkii

Yüzölçümü : 365,40 m2

Arsa Payı : tamamı

İmar Durumu : Köy yerleşik alanı içerisinde

Kıymeti : 110.258,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Şerh yoktur.

1. Satış Günü : 19/09/2018 günü 14:00 - 14:10 arası

2. Satış Günü : 15/10/2018 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri : Mudanya Adliyesi 2. Kat SHM. Si Yazı İşleri Müdürü odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/07/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR