İZMİR 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkeme kararı ile satılık arsa

İZMİR 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00876926
Şehir : İzmir / Güzelbahçe
Semt-Mahalle : YELKİ MAH. / GÜZELBAHÇE
: 500
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 13.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Satış Memurluğu
Dosya No
:
2018/11 Satış
Muhammen Bedeli
:
600000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.11.2018 15:25
İkinci Satış Günü
:
02.01.2019 15:25
Satış Yeri
:
İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/11 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Taşınmaz doğusundaki 2168 Sokağa cepheli olup söz konusu sokağın zeminde kısmen toprak yol olarak açılmamış durumda olduğu görülmüştür. Taşınmaz civarında imar planında görülen yol, park vb alanlarındaki düzenlemelerin tamamlanmamış olduğu görülmüştür. Taşınmaza yakın konumda 2 katlı müstakil ev tipi yapılaşmaların mevcut bulunduğu görülmüştür. Taşınmaz düz topoğrafik yapıya ve düzgün bir geometrik şekle sahip olup inşaat yapımına uygun durumdadır. Taşınmaz İzmir - Seferihisar karayoluna yaklaşık 80 m.,Güzelbahçe Yelki Mahallesi Merkezine yaklaşık 850 m., İzmir - Çeşme Otoyolu Seferihisar (Güzelbahçe) kavşağına yaklaşık 1800 m., Güzelbahçe Merkezine yaklaşık 2000 m. direk uzaklıkta bulunan konuma sahiptir. Mevcut konumu ile ulaşım ve taşıma imkânlarının orta üzeri düzeyde olduğu, etrafındaki imar yollarının tamamıyla açılmamasının ulaşımı olumsuz etkilediği görülmüştür. Taşınmazın tüm belediye hizmetlerinden yararlanma imkânı mevcuttur.
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Güzelbahçe İlçe, 342 Ada, 7 Parsel, YELKİ Mahalle deki arsa vasfında kayıtlı taşınmazdır.
Adresi : Mustafa Kemal Mah 2168 Sk N:5 Güzelbahçe / İZMİR (Mustafa Kemal Mah. 2106 Sokak No: 27 Güzelbahçe İzmir Adresindeki Binanın Arkasındaki Doğusundaki) Boş Arsa"Dır.
Yüzölçümü : 500,00 m2
İmar Durumu : "AYRIK NİZAM, 2 KAT YAPILANMA KOŞULLU GELİŞME KONUT ADASINDA İSABET ETTİĞİ" belirtilmiştir.
Kıymeti : 600.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 29/11/2018 günü 15:25 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 02/01/2019 günü 15:25 - 15:35 arası
Satış Yeri : İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR