ÇANAKKALE SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararı ile satılık arsa

ÇANAKKALE SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00876206
Şehir : Çanakkale / Merkez
Semt-Mahalle : FEVZİPAŞA MAH. / CEVATPAŞA
: 48
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 13.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/18 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
132500 TL
Birinci Satış Günü
:
26.11.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
21.12.2018 14:30
Satış Yeri
:
İcra Daireleri ihale ve satış odası Yeni Adalet Sarayı Zemin Kat AZ-026 nolu oda-Ç.Kale Satış Şartları :

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇANAKKALE
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/18 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çanakkale Merkez Fevzipaşa Mahallesinde kain tapuda 211 Ada, 36 Parsel nosunda kayıtlı, 48,35 m2 yüzölçümünde İlin en merkezi yerinde, Sarıçay'a çok yakın ve eski Çanakkale olarak tabir edilen yerleşim bölgesi içinde, sahile-kordon boyuna, İlin kapalı pazar yerine, çarşı ve ana caddelere çok yakın her yere yürüyüş mesafesinde, temel altyapı hizmetlerinden faydalanan, imar yoluna cepheli, toplu taşıma araçları ile ulaşım kolaylığı bulunan, tapu kaydında bahçeli kargir ev olarak geçmekte isede, kıymet takdiri esnasında zeminde yapı bulunmayıp söküldüğünden bu haliyle arsa vasfını kazanan taşınmaz.
Adresi : Fevzipaşa Mahallesi Çay Sokak No:33-Çanakkale
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli koruma amaçlı imar planında II.Ö.Bölgede, bitişik nizam 3 kat konut alanı içerisinde kalmakta olup tescilli parsele cepheli olduğundan her türlü inşai faaliyette koruma kurulu kararı alınması gerektiği bildirilen.
Kıymeti : 132.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yabancı gerçek ve tüzel kişilere satılamaz, sınırlı ve ayni hak tesis edilemez, 2565 sayılı Kanunun 28.maddesi gereği belirtilen alan içerisinde kalmakta bulunan.
1. Satış Günü : 26/11/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 21/12/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : İcra Daireleri ihale ve satış odası Yeni Adalet Sarayı Zemin Kat AZ-026 nolu oda-Ç.Kale Satış Şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/18 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, kendisine tebligat yapılamayan dosyadaki ilgililere tebliğ yerine geçerli olmak üzere ilan olunur.10/10/2018 NOT:Elektronik ortamda teklif vereceklerin teminatı T.Vakıflar Bankası Çanakkale Şubesindeki TR910001500158007300796036Iban nolu hesaba yatırmaları.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR