YALOVA SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkeme kararı ile satılık arsa

YALOVA SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873725
Şehir : Yalova / Çınarcık
Semt-Mahalle : KORU KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 3178
İmar Durumu : Konut
Kaks (Emsal) : 1.0
Gabari : 9.50
Tapu Durumu : Müstakil Parsel
Kat Karşılığı : Hayır
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 09.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
2542872 TL
Birinci Satış Günü
:
12.11.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
12.12.2018 15:00
Satış Yeri
:
Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu - Adalet SarayıYALOVA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
YALOVA
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/8 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Yalova ili, Çınarcık İlçesi, Koru Mahallesi, Çiftlik Mevkii, Metin Aslan Caddesi, 29. sokakta bulunan, 317 ada 1 parselde bulunan arsa vasıflı taşınmazın Yalova-Çınarcık Karayolunun güney tarafında kalmakta, 29. sokak cepheli, dört tarafı imar yoluna cepheli, ada bazında, yapılaşma olduğunda deniz görür olabileceği, topoğrafik yapısının yaklaşık %5-10 eğimli olduğu, üzerinde sokağa paralel cephesinde çam ağaçları olduğu, parselin krokisinden de görüleceği üzere kuzey-doğu tarafında parsel içerisinde yaklaşık 70 m2-80 m2 alanlı trafo binası olduğu, bunlar dışından herhangi bir yapı ve müştemilat olmadığı görülmüştür.
Adresi : Yalova ili, Çınarcık İlçesi Koru MahallesiÇiftlik Mevkii, Metin Aslan
Caddesi, 29. sokak
Yüzölçümü : 3.178,59 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu : İmar Planı içerisinde olup 3 kat konut alanı olarak kalmaktadır.
Taks:0,35, Kaks:1,05
Kıymeti : 2.542.872,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : -
1. Satış Günü : 12/11/2018 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 12/12/2018 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu - Adalet SarayıYALOVA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR