ANKARA 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mahkeme kararı ile satılık arsa

ANKARA 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862539
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : YILDIZEVLER MAH. / YILDIZ
: 1222
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 14.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
T.C. ANKARA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2017/135 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
3,360,500 TL
Birinci Satış Günü
:
22.10.2018 10:10
İkinci Satış Günü
:
22.11.2018 10:10
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ANKARA

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞUNA İZAFETEN

ANKARA 22. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

2017/135 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili, Çankaya ilçesi, Yıldızevler Mahallesinde, 723 Sokak üzerinde bulunan imarın 26720 ada 9 nolu parseli teşkil eden 1.222,00 m2 miktarındaki Arsa vasıflı taşınmaz. Taşınmaz arsa vasfında, imar parseli olup üzerinde herhangi bir yapı ve ağaç bulunmamaktadır. Arsa Konut alanında olup, geometrik şekli ve topoğrafik yapısı inşaat yapımına uygundur. Yapılaşmalar genel olarak Zemin+3 katlı konut şeklindedir. Dikmen vadisi projesine yakın mesafede olup tercih edilir konumdadır. Bölgede Elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü Belediye hizmeti mevcuttur. Taşınmaz ortaklığın giderilmesi nedeniyle satışına karar verilmiştir. Taşınmaz ile ilgili geniş bilgiler dosyasında mevcuttur.

Adresi : Ankara İli, Çankaya İlçesi, Yıldızevler Mahallesinde, 723 Sokak Üzerinde Bulunan İmarın 26720 Ada 9 Nolu Parsel.

İmar Durumu : Çankaya Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 03/09/2018 tarih ve E.46873 sayılı yazısı ile; Yıldızevler Mahallesi 26720 ada 9 parselin 81051 nolu parselasyon planı ile oluşturulan 26720 ada 9 sayılı parsel güncel imar planında TAKS: 0.30, kask: 1.20 olan 4 katlı konut parseli olduğu tespit edilmiştir.

Kıymeti : 3.360.500,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 22/10/2018 günü 10:10 - 10:20 arası

2. Satış Günü : 22/11/2018 günü 10:10 - 10:20 arası

Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/135 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR