BOLU 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararı ile satılık arsa

BOLU 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00859748
Şehir : Bolu / Merkez
Semt-Mahalle : İHSANİYE MAH. / İHSANİYE
: 587
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 08.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Satış Memurluğu
Dosya No
:
2018/14 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
880,500 TL
Birinci Satış Günü
:
12.10.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
09.11.2018 14:30
Satış Yeri
:
BOLU ADLİYESİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BOLU 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/14 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bolu İli, Merkez İlçe ihsaniye mahallesinde kain 1241 Ada, 3 Parsel sayılı taşınmazın çevresinde yapı-iskan faaliyetleri olarak lokal yoğunluğun bulunduğu, konut-mesken ada planında yer aldığı ve çevresinde bulunan yapı-iskan faaliyetleri yönüyle mahalle statüsüne kavuşan lokasyonda olduğu, yeni mahalle statüsüne kavuşan mahallelerden olduğu ve yapı-iskan tercihi yönüyle yeni tercih edilmeye başlanılan konumda olduğu , üzerinde her hangi bir yapı ve müştemilatın olmadığı, taşınmazın yüzölçüm cephe ve derinlik itibariyle olumsuz özellliklerde olsada yeni tercih edilmeye başlanılan , yol cephesiyle birlikte 1/1000 lik imar planı sınırları içerisinde imar parseli olması yönleriyle taşınmaz üstün özellikte olup 587 m2 yüzölçümlü arsa vasfındadır.
Adresi :Bolu l merkez ilçe ihsaniye mahallesi
Yüzölçümü : 587 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Ticari Alanlarda 14.11.2017 tarih ve 2017/450 sayılı Belediye Meclis kararına göre uygulama yapılacağı, Belirtilmeyen hususlarda 3194 sayılı imar kanunu ve bağlı yönetmelik hükümleri geçerli olduğu , Yola Mesafesi 5 m, İnşaat cephesi 9 m, İnşaat Derinliği 10 m, Komşuya mesafesi 3.5 m, Saçak seviyesi 15.5 m, Kat sayısı 5, İnşaat tarzı bahçeli arsa.
Kıymeti : 880.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 12/10/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 09/11/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : BOLU ADLİYESİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/14 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR