GEMLİK (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararı ile satılık arsa

GEMLİK (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00847444
Şehir : Bursa / Gemlik
Semt-Mahalle : ORHANİYE MAH. / GEMLİK
: 700
İmar Durumu : Konut
Gabari : 12.50
Tapu Durumu : Müstakil Parsel
Kat Karşılığı : Hayır
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 03.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/19 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
700,300 TL
Birinci Satış Günü
:
13.09.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
08.10.2018 10:00
Satış Yeri
:
Gemlik Adliyesi sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü Odası -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GEMLİK SULH HUKUK MAHKEMESİ
SATIŞ MEMURLUĞU
2017/19 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN :
Tapu Kaydı : Bursa İli Gemlik İlçesi Orhaniye Mahallesi Manastır mevkinde kain tapunun 26 cilt, 2493 sayfa, 835 ada, 2 parselde kayıtlı bulunan 700,30 m2. Miktarındaki ARSA
Özellikleri : Satılmasına karar verilen taşınmaz ilçe merkezine yaklaşık 1 - 1,5 km. Mesafede olup bulunduğu yerde her türlü alt ve üst yapı mevcuttur.Belediye hizmetlerinden yararlanılmakta veulaşım kolay ve sürekli olmaktadır.içerisinde Taşınmazın üzerinde Zeytin Ağaçları dikilidir.
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Gemlik Belediye Başkanlığından alınan yazı cevabına göre satılmasına karar verilen taşınmaz1/1000 Ölçekli Ölçekli Gemlik Revizyonuygulama İmar Planı sınırları içerisinde kalmakta olup imar durumu "Ayrık Nizam Beş Kat" (A-5) Konut alanı olarak gösterilen alanda kalmaktadır
Kıymeti : 700.300,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğu şekildedir
1. Satış Günü : 13/09/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 08/10/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Gemlik Adliyesi sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü Odası -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar Milli bir Bankanın Kayıtsız, Koşulsuz, Süresiz Kati banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
2017/19 Ort. Gid. Satış -2-

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/19 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, İş bu ilan tebligat yapılmayack ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.01/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR