BÜYÜKÇEKMECE 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkeme kararı ile satılık arsa

BÜYÜKÇEKMECE 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00846820
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
: 15030
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 02.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2017/16 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
6012388 TL
Birinci Satış Günü
:
25.10.2018 10:10
İkinci Satış Günü
:
19.11.2018 10:10
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BÜYÜKÇEKMECE 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2017/16 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Özellikleri:

İstanbul İl, Büyükçekmece ilçesi, Kemalbey mevkii, 489 ada, 16 parsel sayılı taşınmaz olup, adres bilgisi olarak; Büyükçekmece 19 Mayıs Mahallesi, İlçe merkezinden Askerlik Şubesi devamı yan yol olan, Çınar Kolejinden başlayan Hilal Caddesinden mezarlığa ve Spotçular Çarşısına doğru gidiş istikametinde solda kalan ve mezarlık virajına (yan yola) takribi 230 metre mesafede olan taşınmazdır. Yerinde yapılan incelemede taşınmazın boş arsa vasfında olduğu, kullanılmadığı tesbit edilmiştir. Çevre parsellerini tarla vasfında parseller oluşturmaktadır. Parselin bulunduğu yer ve çevresindeki yapılaşmalar. Kaya Ramada Oteli ve televizyon kulesi.Parsele asfalt, stabilize veya toprak yol ile ulaşmak mümkün değildir. Taşınmaz panoramik göl manzarası imkanına sahiptir. Çevresinde seyrek olarak konut tipi yapılaşmalar mevcuttur. Alt yapı ve üst yapısı henüz mevcut değildir. Alışveriş noktalarına çarşı pazara, ilçe merkezine nispi mesafededir. E-5 karayoluna, çevre yolları ile TEM otoyoluna çıkış imkanı mevcuttur. Belediye hizmetlerinden kısmi oranda yararlanmaktadır. Temiz hava imkanına sahiptir. Bölgede doğalgaz, elektrik, su ve telefon gibi hizmetler mevcuttur. Göl Havzası orta mesafeli koruma alanında kalan parsel hisseli olup, E= 0,50, H= 6,50 yapılaşma ve minimum 2.500 m2 ifraz koşuluna sahip bulunmaktadır.

Yüzölçümü : 15.030,97 m2

İmar Durumu: Dosyasında mevcut Büyükçekmece Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 14.12.2017 tarihli yazısında; Büyükçekmece ilçesi, Kemalbey mevkii, 489 ada, 16 parsel sayılı yerin orta mesafeli Büyükçekmece Göl Havzasında, Büyükçekmece Belediyesinin 13.6.2003 tarih onaylı 1/1000 ölçekli İmar Planında konut alanında kaldığı, E= 0,10, H = 6,50 ( iki kat ) plan notlarında yerleşik alan sınırları dışında kalan ve Orta Mesafeli Koruma Alanındaki E=0,10 olarak tanımlanan yapı adalarında yapılacak olan ifrazlarda minimum parsel büyüklüğünün 2.500 m2 olduğu belirtilmektedir.

Kıymeti: 6.012.388,00 TL KDV Oranı: %18

1. Satış Günü : 25/10/2018 günü 10:10 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 19/11/2018 günü 10:10 - 10:20 arası
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST. -

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/16 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/07/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR