ALAŞEHİR SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararı ile satılık arsa

Kurum Hakkında

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00793103
Şehir : Manisa / Alaşehir
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / ALAŞEHİR
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 26.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5 Satış
Muhammen Bedeli
:
89797 TL
Birinci Satış Günü
:
30.05.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
27.06.2018 10:00
Satış Yeri
:
Adliye yanı belediye aile çay bahçesindeki açık artırma satış bürosunda yapılacaktır.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

ALAŞEHİR SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞUNDAN
GAYRİMENKÜL AÇIK ARTIRMA SATIŞ İLANI

Dosya No : 2018/5 Ort.Gid. Satış
Satılarak ortaklığın giderilmesine karar verilen taşınmazın, cinsi, adedi, evsafı ve özellikleri :
1-Manisa ili, Alaşehir ilçesi, Yenimahalle mahallesi 628 ada 6 parselde 461,00 m2. miktarında Arsa vasfında,ön ve arka cephelerinin yola baktığı, Taşınmaz üzerinde bulunan ilk yapı krokide "A" harfi ile gösterilen yapıdır. Yapı tek katlı yığma yapıdır. Yerler beton kaplamadır. Duvarlar sıvalı ve boyalıdır. Çok uzun süredir kullanılmayan yapı neredeyse harabe haline gelmiştir. Kapı ve pencere doğramaları rendesiz ahşap doğramadır. Bina üzeri ahşap çatı ve kiremit ile örtülüdür. Mesken olarak yapılan yapı kullanılamaz haldedir. Kullanılır hale getirilmesi için esaslı tadilat ve onarım gereklidir.Yapının alanı 50.50 m2 dir.
Taşınmaz üzerinde bulunan ikinci yapı krokide "B" harfi ile gösterilen yapıdır. Yapı tek katlı yığma yapıdır ve yerler beton kaplamadır.Duvarlar sıvalı ve boyalıdır, büyük kısmı bakımsızlıktan dökülmüştür ve neredeyse harabe haline gelmiştir. Kapı ve pencere doğramaları rendesiz ahşap doğramadır. Bina üzeri ahşap çatı ve kiremit ile örtülüdür. Çatının bir kısmı çökmüştür. Mesken olarak yapılan yapı kullanılamaz haldedir. Kullanılır hale getirilmesi için esaslı tadilat ve onarım gereklidir. Yapının alanı 47.50 m2 dir.
Taşınmaz üzerinde bulunan son yapı krokide "C" harfi ile gösterilen yapıdır. Yapı tek katlı yığma yapıdır ve yerler beton kaplamadır.Duvarlar sıvalı ve boyalıdır, büyük kısmı bakımsızlıktan dökülmüştür. Kapı ve pencere doğramaları rendesiz ahşap doğramadır ancak tamamı çürümüştür. Bina üzeri ahşap çatı ve kiremit ile örtülüdür. Mesken olarak yapılan yapı kullanılamaz haldedir. Kullanılır hale getirilmesi için esaslı tadilat ve onarım gereklidir. Yapının alanı 35.31 m2 dir. Taşınmazın geri kalan kısmı arsadır. Bu hali ile taşınmazın muhammen bedeli 89.797,40 lira olup;

Taşınmazın birinci ihale günü 30.05.2018 Çarşamba günü saat 10:00 dan 10:15 şe kadar, ikinci ihale günü ise 27.06.2018 Çarşamba günü saat 10:00 dan 10:15 şe kadar olup,
Taşınmazın İmar durumu : Alaşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün27.03.2018 tarih ve E.4048 sayılı cevabi yazısına göre :Taşınmazın, İlçemiz İmar Planı içinde, S-3 Serbest Nizam 3 katlı, mesken, cephesi müstakil inşaat yapmaya elverişli olduğunun bildirildiği,
Taşınmazın birinci ve ikinci ihale günlerinde satış yeri : Adliye yanı belediye aile çay bahçesindeki açık artırma satış bürosunda yapılacaktır.
Satış şartları :
2- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin % 50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
3- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, % 18 KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
Dosya No : 2018/5 Ort.Gid. Satış Sh. 2
4- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5 Ort.Gid. Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20.04.2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR