NAZİLLİ (SULH HUKUK MAH.) 1. SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararı ile satılık arsa

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00767713
Şehir : Aydın / Nazilli
Semt-Mahalle : ESENKÖY MAH. / NAZİLLİ
: 295
Yayınlandığı Gazeteler

ADALET 14.03.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/15 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
58100 TL
Birinci Satış Günü
:
13.07.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
09.08.2018 10:00
Satış Yeri
:
Nazilli 1. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu önü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
NAZİLLİ
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/15 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Aydın İl, Nazilli İlçe, Esenköy mahallesi, Hamam mahallesi mevki 1315 Parselde kayıtlı taşınmaz köy yerleşik sahası içinde ve çevresinde yapılaşmanın olduğu bir bölgede yer almakta, batısındaki yoldan ulaşılmaktadır. Taşınmaz içinde hali hazırda tapu kaydından anlaşılacağı üzere birden çok yapı bulunmaktadır. Parselin kuzey kısmında yaklaşık 75 m2 büyüklüğünde betonerme - yığma sistemle inşa edilmiş tek katlı bir yapı yer almaktadır. Çatısı ahşap aksam üzeri kiremit örtülü olan tek katlı bu yapı duvarları sıvasız, dış doğramaları ise demir aksamdır. Kuzeyindeki ana giriş kapısından girilen tek katlı bu yapı mesken amaçlı kullanılmakadır. Üzerindeki dükkan ve depo tarzı tek katlı üzeri ahşap aksam üzeri kiremit örtülü yapılar ise epeyce eski olduğundan ekonomik ömrünü tamamlamıştır. Taşınmaz üzerinde yer alan mesken harici bu yapılar arsa - arazi değerinin içinde değerlendirilmiştir. Taşınmaz ulaşılır etrafı yapılaşmış mahalle merkezine biraz mesafeli olsa bile yerleşik sahada ve mahalle şartlarındaki tüm alt yapı imkanlarından faydalanmakta, kuzey ve batı kısmı yola cepheli yine tercih edilebilir durumdadır.
Yüzölçümü : 295 m2
Kıymeti : 58.100,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 13/07/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 09/08/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Nazilli 1. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu önü -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/15 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/03/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR