SİVAS 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararı ile arsa satılacaktır

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00699519
Şehir : Sivas / Merkez
Semt-Mahalle : DEMİRCİLERARDI MAH. / ÇARŞI
: 125
Yayınlandığı Gazeteler

HADİSELERLE HAKİKAT 11.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/22 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
250000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.01.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
05.02.2018 10:00
Satış Yeri
:
Sivas Adliyesi Kat;2'de Satış Memurluğu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SİVAS
2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2017/22 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sivas İli, Merkez İlçesi, Demircilerardı Mahallesi, 1588 Ada, 1 Parsel nolu taşınmazdır. Arsa olarak kayıtlı parsel üzerinde ekonomik değeri olan herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Parsel belediye hizmetlerinden (elektrik, su, ulaşım, yol) tam olarak yararlanmaktadır. Şehrin her yönüne ulaşım imkanı vardır. Küçük minare mahallesi, 27-4 sokak üzerindedir. 20 mt güneydoğusunda Celal Bayar Caddesi, 34 mt kuzeydoğusunda Sait Paşa Caddesi, 65 mt kuzeydoğusunda Zincirli Minare Cami, 65 mt kuzeyinde Rauf Orbay İÖO. 720 mt kuzeybatısında Sivas Kent Meydanı, Sivas Valiliği, Sivas Belediyesi bulunmaktadır. Şehrin çarşı-ticaret merkezine, orduevi, jandarma binası, bankalar ve vilayet merkezinin olduğu bölgelere araçla 5 dakika mesafededir.
Yüzölçümü : 125 m2
İmar Durumu : Bitişik nizam 6 kat imarlıdır. Plan notlarına uyulacaktır. Ticaret turizm konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 11/01/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 05/02/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Sivas Adliyesi Kat;2'de Satış Memurluğu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/22 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR