BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Lejantlı arsa icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00853504
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Semt-Mahalle : MİMAROBA MAH. / MİMARSİNAN
: 250
İmar Durumu : Özel Kullanım
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 17.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/339 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.10.2018 10:50
İkinci Satış Günü
:
02.11.2018 10:50
Satış Yeri
:
İCRA MEZAT SALONU, Ekinoba Mah. Londra Asfaltı yanyol (no:107), Çanakkale Sk. Aymerkez Karşısı, Büyükçekmece/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE3. İCRA DAİRESİ

2015/339 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN TAPU KAYDI VE ÖZELLİKLERİ:
İstanbul İl, Büyükçekmece İlçe, Mimarsinan Köyü, 2384 Parsel,Çöplüce Hududu Mevkii, Ana Taş. Nitelik:Arsa, Hissesi:Tam.
Taşınmaz, İstanbul İli, Büyükçekmece İlçesi, Batıköy (Mimaroba) Mahallesi, Çöplüce Hududu Mevkii, Yavuzer Caddesi, Güğümlü Sokağa cepheli olarak kain, 2384 no ile kayıtlı ''arsa'' niteliğindeki parselin tamamıdır.Parsel, konum olarak, D-100 Karayolunun hemen güneyinde bulunup, Doğa Kolejiniin batısında ve Yavuzer Caddesi ile bağlantılı Güğümlü Sokağa cepheli olarak yer almakatıdır.cepheli olduğu Güğümlü Sokak mahallinde henüz oluşturulmamıştır.D-100 karayoluna 200 m, Mimaroba çarşı merkezine 1 km mesafede bulunmaktadır. Parsel üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır.Düz topoğrafik yapıya sahiptir.Parsel sınırları belli değildir. Mahallinde tarımsal amaçlı kullanılmaktadır.Yakın çevresinde Doğa Koleji, Güzelkent Hukukçular Sitesi, siteler ve boş parseller bulunmaktadır.Taşınmaz sağlık ocağı, okul, cami gibi konut ve sosyal alanlara yakın konumlu olup, toplu taşıma araçları ile ulaşıma yürüme mesafesindedir. Deniz manzarası bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 250,00 m²
İmar Durumu : Mimarsinan Merkez ve Batıköy Mahalleleri Uygulama İmar Planında; Emsal:0.30, ''Kapalı ve Açık Semt Spor Alanında'' kalmaktadır.Ayrıca söz konusu taşınmaz VOR Uçak klavuz İstasyonu Etki Alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 300.000,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tamamı üzerine Yeşilköy Havalimanı Vor Tesislerinin Çalışmasına Engel Olabilecek Fiziksel Manilerin Yapımını Önlemek Üzere Bina veya Tesis Yapılırsa Çıkabileceği En Yüksek Kotun 88 Metre Olmak Üzere Maliye Hazinesi Lehine Daimi İrtifak Hakkı vardır.Taşınmaz işbu irtifak hakkı ile yüklü olarak ihale edilecektir.
Dosyasında mevcut tapu kaydında görüldüğü gibidir
1. Satış Günü : 02/10/2018 günü 10:50 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 02/11/2018 günü 10:50 - 10:55 arası
Satış Yeri : İCRA MEZAT SALONU, Ekinoba Mah. Londra Asfaltı yanyol (no:107), Çanakkale Sk. Aymerkez Karşısı, Büyükçekmece/İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/339 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 10/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR