NAZİLLİ 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kuyucak/Aydınoğlu'da imarlı arsa mahkemeden satılıktır (çoklu satış)

NAZİLLİ 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01150044
Şehir : Aydın / Kuyucak
Semt-Mahalle : AYDINOĞLU MAH. / KUYUCAK
: 591
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

ADALET 13.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/19 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
425,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.04.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
01.06.2020 11:00
Satış Yeri
:
Nazilli Adliyesi 2.Sulh Hukuk Mahkemesi Kalemi 120 nolu oda

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

NAZİLLİ

(SULH HUKUK MAH.) 2. SATIŞ MEMURLUĞU

2019/19 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İli, Kuyucak İlçesi,AYDINOĞLU Mahallesi, 211 Ada, 14 Parsel sayılı satışa konu arsa vasıflı taşınmaz üzerinde herhangi bir bina ya da eklenti mevcut olmayıp yola giden kısımları bulunmaktadır.Taşınmaz sağlık sokağa cepheli, belediye ve imar plan sınırları içerisinde ulaşım imkanı kolay, etrafı yapılaşmış her türlü alt yapı imkanlarından faydalanmakta m2 olarak geniş, merkeze yakın sayılabilecek konumda, Kuyucak Anaokuluna,Fatih Camisine yakın ve iyi konumdadır. Satışa konu parsel imar planı içinde konut alanı olarak tanımlı bölgede 3 kat bitişik nizam yapı adasında kalmaktadır. Parselin güney kısımdan yola terki bulunmaktadır.

Yüzölçümü : 591,75 m2

Kıymeti : 425.000,00 TL

KDV Oranı : %18

İmar Durumu :Dosyasında

Kaydındaki Şerhler : Mülkiyet hakkını sınırlar şerh yoktur.

1. Satış Günü : 28/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 01/06/2020 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : Nazilli Adliyesi 2.Sulh Hukuk Mahkemesi Kalemi 120 nolu oda -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İli, Kuyucak İlçesi, AYDINOĞLU Mahallesi 211 Ada, 13 Parsel sayılı satışa konu arsa vasıflı taşınmaz üzerinde yaklaşık 109 m2 lik alana sahip yığma yapı tarzında, üzeri kiremit örtülü, eski ve yıpranmış durumda, bakımsız boş, sıvalı, boyalı, kısmen ahşap, kısmen demir doğramalı, bir kısmı ev bir kısmı depo nitelikli kullanıma elverişli bina bulunmaktadır. Binadan arta kalan kısmı bahçe olarak kullanılmakta,yola giden kısımları bulunmaktadır.Taşınmaz sağlık sokağa cepheli, belediye ve imar plan sınırları içerisinde ulaşım imkanı kolay, etrafı yapılaşmış her türlü alt yapı imkanlarından faydalanmakta m2 olarak geniş, merkeze yakın sayılabilecek konumda olup Kuyucak Anaokuluna,Fatih Camisine yakın ve iyi konumdadır.Satışa konu taşınmaz imar planı içinde konut alanı olarak tanımlı bölgede 3 kat bitişik nizam yapı adasında kalmakta ve parselin güney kısımdan yola terki bulunmaktadır.

Yüzölçümü : 697,75 m2

Kıymeti : 500.000,00 TL

KDV Oranı : İhale bedelinin %15.62'lik kısım üzerinden %1, %84.38'lik kısım üzerinden %18 KDV alınacaktır.

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydına göre " İçindeki Kargir ev 1934 d.lu Ömer Oğlu Mehmet Solmaz'a aittir. Haritasında A Harfi ile gösterilen yer Zehra Solmaz, Mehmet Solmaz(1927 d.lu), Sakine Mutlu, Mehmet Solmaz(1934 d.lu), Sıddıka Yegül'e aittir. "Mahkemenin vermiş olduğu Ortaklığın giderilmesi kararında Muhdesata ilişkin herhangi bir hüküm kurulmaması nedeniyle taşınmaz üzerindeki muhdesat ile birlikte satılacak muhdesat sahiplerine ayrıca muhdesat payı verilmeyecektir.

1. Satış Günü : 28/04/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 01/06/2020 günü 11:15 - 11:20 arası

Satış Yeri : Nazilli Adliyesi 2.Sulh Hukuk Mahkemesi Kalemi 120 nolu oda

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/19 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/03/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR