SINDIRGI SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurtuluş mahallesinde icradan satılık arsa

SINDIRGI SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00619909
Şehir : Balıkesir / Sındırgı
Semt-Mahalle : KURTULUŞ MAH. / SINDIRGI
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 16.06.2017
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2014/2 sATIŞ
Muhammen Bedeli
:
178,613 TL
Birinci Satış Günü
:
29.08.2017 10:05
Satış Yeri
:
SINDIRGI ADLİYESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SINDIRGI
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2014/2 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Balıkesir İli, Sındırgı İlçesi, Kurtuluş Mahallesi , 42 Ada,23 Parsel No'lu 275,84 m2 yüz ölçümlü, Arsa nitelikli taşınmaz.
Özellikleri : Karacaoğlan Sokak ve Ali Ağazade Mehmet Efendi Sokağına cepheli olup köşe parsel konumundadır. Yamuk şeklindedir. Zemini düzdür. Taşınmazın bulunduğu yerde alt yapı mevkcut olup belediye hizmetlerinin tümünden faydalanılmaktadır. Yerleşim alanı içinde ve meskun alanda kalmaktadır. Şehir merkezinde yer alan Cumhuriyet Meydanına mesafesi yaklaşık 120 m, Balıkesir Caddesine mesafesi yaklaşık 40 m, Atatürk Caddesine mesafesi yaklaşık 80 m.dir, Taşınmazın üzerinde birinci katı natamam durumda olan iki katlı bina ve tek katlı dükkan bulunmaktadır. İki katlı bina yığma kargir tarzında inşa edilmiştir. Binanın büyük bölümünün çatısı ahşap olup üzerine Marsilya tipi kiremit kaplı, diğer küçük bölümünün üzeri betondur. Binanın dış cephe sıvası yapılmamıştır. Zemin katı mesken olup alanı yaklaşık 111,93 m2 dir. Zemin katta iki oda, salon ,mütfak, antre,banyo, tuvalet ve lavabo vardır. Kapı ve pencereleri takılıdır. Elektrik ve su tesisatı vardır. Isıtma sistemi sobalıdır. salon ve odaların döşeme kaplaması laminant parke kaplıdır. Birinci kat natamam durumda olup kaba inşaatı yapılmıştır. Alanı yaklaşık 111,93 m2 dir.
İmar Durumu : Sındırgı Belediye Başkanlığı'nın 21/10/2016 tarih 2728 sayılı cevabi yazısı ile, Blok Nizam, 4 katlı konut yapı adasında kaldığı bildirilmiştir.
Kıymeti : 178.613,60 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 29/08/2017 günü 10:05 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 27/09/2017 günü 10:05 - 10:10 arası
Satış Yeri : SINDIRGI ADLİYESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ ODASI -
İ.İ.K. 127. Mad. Göre Satış İlanının Tebliği: Adresleri tapu kaydında mevcut olmayan ve tebliğ imkânsızlığı nedeniyle tebligat yapılamayan alakadarlara işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.
SATIŞ ŞARTLARI:
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50' sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50' sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar Milli bir bankanın kesin ve süresizteminat mektubunu vermeleri lazımdır.
Satışa Elektronik ortamda teklif vererek artırmaya katılacakların muhammen bedelin % 20' sioranında nakit teminat göstermeleri lazımdır. Bu taşınmaz üzerinde hakkı olan alacaklının alacağı yukarıda yazılı teminat tutarında ise artırmaya iştiraki halinde ayrıca pey akçesi ve teminat aranmaz.
Ayrıca açık artırmaya diğer katılacakların da muhammen bedelin % 20' si oranında Türk Lirası peşin para yada eş değerde Milli bir bankanın kesin ve süresiz teminat mektubunu vermeleri lazımdır.
3- Satış peşin para iledir, alıcı istediğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, tapu alım ve satım harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
4- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanunu'nun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/06/2017

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR