KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Körfez/Güney Mahallesi'nde 271 m2 arsa icradan satılacaktır

KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00943361
Şehir : Kocaeli / Körfez
Semt-Mahalle : GÜNEY MAH. / TÜTÜNÇİFTLİK
: 271
İmar Durumu : Sanayi
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 09.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/824 Talimat
Muhammen Bedeli
:
596,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.03.2019 14:45
İkinci Satış Günü
:
17.04.2019 14:45
Satış Yeri
:
Güney Mah. Adnan Kahveci Cad.No.6 Tütünçiftlik Kültür Merkezi Kent Konseyi Toplantı Odası Körfez/ Kocaeli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KÖRFEZ İCRA DAİRESİ
2018/824 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Körfez İlçe, 2556 Ada, 2 Parsel, 27100/169632 hisse oranlı Yarımca Mahalle/Köy, Kıymet takdirine esas taşınmaz D100 Karayolu üzerinden Tüpraş Sanayi (Barbaros ve Güney Mahallesine doğru) evler kavşağına gelindiğinde, kavşaktan güneye doğru Hürriyet Caddesine giriş yapılır ve buradan güneye doğru 1,5km. ilerlenir ve yolun devamında da Cumhuriyet Bulvarı boyunca doğuya doğru 450m. daha gidildiğinde sağ tarafımızdaki boş ve kullanımsız olan, üzerinde kıymete esas olmayan eski ve kullanılmayan tek katlı küçük bir yapının da bulunduğu, güneybatıya doğru az eğimi bulunan arsaya gelinir. Taşınmaz, Tüpraş tesislerinin 600m doğusunda, D-100 Karayolunun 1,5km güneyinde, Körfez Anadolu Öğretmen Lisesinin 600m batısında bulunmaktadır. Taşınmazın yakın çevresinde, Tüpraş ve diğer benzer sanayi kuruluşları, 2 katlı müstakil binalar, boş parseller, eğitim kurumları, sosyal ve kültürel donatılar bulunmaktadır. Konu taşınmaz, toplu tasıma araçlarının güzergahında bulunduğundan ulaşımı rahatlıkla sağlanabilmektedir.Taşınmazın, 3194 sayılı kanunun 18. Madde uygulamasıyla 14/07/2015 tarihinde meydana gelmiş olan arsa nitelikli imar parselidir.Kuzeydoğudan güneybatıya doğru az bir eğimi bulunmaktadır. Arsanın, inşaat yapımına uygun bir jeolojik özelliğe sahiptirler. Parselin kuzeybatısında konteyner depolama alanı, güneydoğusunda ise kısmen sanayi tesisi ve kısmen de boş arsalar bulunmaktadır. Arsanın bulunduğu bölgede akaryakıt depolama tesisleri, konteyner depolama alanları ile boş arsalar mevcuttur. Kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır.

Adresi : Güney Mah.Cumhuriyet Bulvarı No:12Körfez / KOCAELİ

Hisse oranı : 27100/169632

Hisse oranı yüzölçümü : 271 m2

İmar Durumu : Parsel sanayi lejantına sahip olup,E:0,80 ve Hmaks:3 kat olduğu,ayrıca gaz,akaryakıt,yağ vb.depolama tesislerinde depolama tankları yapılacaksa 0,40m2/2,50m3 oranlarına göre yapılaşma imkanı vardır.Parselin imar yollarından 10 m. yandan da 5 m. çekme mesafesi vardır.

Kıymeti : 596.000,00 TL

KDV Oranı : Satış günü yürürlükteki olan KDV oranı uygulanacaktır.

Kaydındaki Şerhler:Özel güvenlik bölgesidir,yabancı uyruklu gerçek ve tüzel kişilere satılamaz,devredilemez ve izin almadıkça kiralanamaz ve başkaca şerhler dosyada mevcut

1. Satış Günü : 20/03/2019 günü 14:45 - 14:50 arası

2. Satış Günü : 17/04/2019 günü 14:45 - 14:50 arası

Satış Yeri : Güney Mah. Adnan Kahveci Cad.No.6 Tütünçiftlik Kültür Merkezi Kent Konseyi Toplantı Odası Körfez/ Kocaeli

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/824 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR