KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Konya Sille Mahallesi'nde 460 m² arsa mahkemeden satılıktır

KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115996
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : SİLLE MAH. / MİMARSİNAN
: 460
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

PUSULA 15.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/129 Satış
Muhammen Bedeli
:
132,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.03.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
31.03.2020 10:00
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı B blok Zemin Kat No:Z18 Müzayede Salonu Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU
2019/129 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya İli, Selçuklu İlçesi, Sille Mahallesi, 0 Ada, 1592 Parsel sayılı bağ nitelikli taşınmaz; zeminde ve kadastro paftasında yola cephesi yoktur. Mücavir etrafındaki parsel sınırlarından haricen açılan altundağ sokaktan geçilerek gelinen İlham Sokağı takibe meskun alana ulaşılmaktadır. Parselin tapudaki cinsi bağ olmasına rağmen halihazır durumuyla bu vasfıı kaybetmiştir. Parsel üzerinde herhangi bir yapı, kuyu olmadığı, ancak muhtelif cins ve çeşitte ağaçlı bulunmaktadır. Taşınmazın mücavir etrafında bağ ve bahçe olarak kullanılan taşınmazlar vardır. Taşınmaz alışveri ve iş merkezlerine, Sağlık tesislerine, hastanelere, resmi kurumlara, eğitim kuramlarına, sosyal donal alanlarına, ana cadde ve yollara uzaktır. Taşınmazın bulunduğu bölgenin Elektrik, yol, su, kanalizasyon git alt yapı hizmetleri henüztamolmayıp mevcutBelediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Ulaşım yönüyle toplu taşıma güzergâhına uzaktır. Taşınmazın 1350 m güneybatısında Yeni Sille Caddesi sonrasında Özel TED îlk ve Orta Öğretim Okulu 1,2 km kuzeybatısında TOKİ tarafından yaptırılan çok katlı site şeklindeki konutlar bulunmaktadır
Adresi : Sille Ak Mahallesi İlham Sokak No:8 Selçuklu/Konya adresindeki tek kat binanın 65m kuzeydoğusundadır.
Yüzölçümü : 460 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : 1/1000 Ölçek İmar Uygulama Planında Mesken, Yol ve Yeşil alanlara isabet etmektedir. Mesken sahası 2 kat Ayrı Nizam TAKS:0,20, KAKS:0.40, Ön bahçe mesafesi 5m, yan bahçe mesafesi 3m, arka bahçe ve bin yüksekliğinde tip İmar Yönetmelik Hükümleri uygulanacaktır.
Kıymeti : 132.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 05/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 31/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Konya Adalet Sarayı B blok Zemin Kat No:Z18 Müzayede Salonu Konya
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/129 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR