KONYA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Selçuklu'da 795 m² arsa icradan satılıktır

KONYA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049341
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : SİLLE MAH. / MİMARSİNAN
: 795
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

MEMLEKET 12.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9038 ESAS
Muhammen Bedeli
:
397,900 TL
Birinci Satış Günü
:
18.10.2019 14:50
İkinci Satış Günü
:
15.11.2019 14:50
Satış Yeri
:
Akabe Mahallesi Cemil Çiçek Cad. Adliye Binası B Blok Zemin Kat Mezat Salonu Karatay/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 9. İCRA DAİRESİ
2018/9038 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Selçuklu İlçe, 14401 Ada, 22 Parsel, 795,80 m² yüzölçümlü SİLLE Mahalle/Köy,Keşfe konu taşınmaz, arsa vasfında olup, keşif sırasında arsa üzerinde kalıcı herhangi bir yapı ve tesisin olmadığı, zeminin düz olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın etrafı bir tarafı yol cepheli ve diğer 3 kenarı komşu parsellerle çevrili olup, etraf taşınmazlarda yapılaşmalar mevcuttur. Taşınmazın 870 metre güneyinde Ahmet Yesevi Caddesi, 220 metre kuzeyinde Kahramanlar Caddesi, 1.6 kilometre doğusunda Beyhekim Caddesi, 4 kilometre doğusunda Yeni İstanbul Caddesi, 3.2 kilometre güneydoğusunda Selçuklu Belediyesi hizmet binası, 2.9 kilometre güneydoğusunda Real Avm, 2.7 kilometre güneydoğusunda Konya Büyükşehir Stadyumu, 4 kilometre doğusunda Şehirlerarası Otobüs Terminali,3 kilometre kuzeyinde Beyhekim Devlet Hastanesi, 1.7 kilometre güneyde Kelebekler Vadisi bulunmakta olup, vilayet merkezine 10 kilometre mesafededir. Mevzuata uygun proje tanziminde imar plan ve imar yönetmelik hükümlerince çekme mesafelerine uyulması kaydıyla alanı ve geometrik şekli bakımından her türlü bina yapılmaya müsaittir.
Adresi : Karadeniz Sokak, Ürgüp Sokak Ve Şehit Muhsin Kiremitci Sokağın Arasında Kalmaktadır. Selçuklu / KONYA
Yüzölçümü : 795,80 m2
Arsa Payı : ----
İmar Durumu : Dosyada mevcut bulunan Selçuklu Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 01.03.2019 tarih E.8610 sayılı yazısının ekindeki imar durum belgesi suretine göre keşfe konu 14401 ada 22 parselin 1/1000 imar uygulama planında 3 Kat Ayrık Blok nizam Mesken sahasında kalmakta olup, TAKS: 0.25, KAKS: 0.80, Bina Yüksekliği, Bina Derinliği, Ön Bahçe Mesafesi, Yan Bahçe Mesafesi, Arka Bahçe Mesafesi:İmar Planı ve planlı alanlar imar yönetmeliğine tabidir, Jeolojik Durum:Önlemli Alanlar-5 olarak belirtilmiştir. Parsel imar parseli konumundadır.
Kıymeti : 397.900,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : İpotek şerhi vardır.
1. Satış Günü : 18/10/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 15/11/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri : Akabe Mahallesi Cemil Çiçek Cad. Adliye Binası B Blok Zemin Kat Mezat Salonu Karatay/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9038 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR