KONYA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Selçuklu'da 567 m² arsa icradan satılıktır

KONYA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01183110
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : YAZIR MAH. / YAZIR
: 567
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

BBN HABER 03.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/8337 Esas
Muhammen Bedeli
:
255,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.08.2020 15:10
İkinci Satış Günü
:
11.09.2020 15:10
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı İhale Salonu B blok Zemin kat Karatay / Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 9. İCRA DAİRESİ
2019/8337 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN Özellikleri : Konya İli Selçuklu İlçesi Yazır mah. 20869 ada 4 parsel sayılı arsa niteliğindeki taşınmaz satışa çıkartılmıştır. Taşınmaz üzerinde herhangi bir yapı ve müştemilat bulunmamakta boş vaziyettedir. Taşınmazın etrafı bir tarafı yola cepheli diğer üç kenarı komşu parsellerle çevrili olup etraftaki taşınmazlarda yapılaşmalar mevcuttur. 500 mt. doğusunda Şafak Caddesi, 1 km. doğusunda Yeni İstanbul Caddesi, 800 mt. kuzeyinde Fırat Caddesi, 3 km. güneyinde Elmalı Hamdi Hoca Caddesi, 1,8 km. güneybatısında Beyhekim cd. 2,3 km. kuzeybatısında Beyhekim Devlet Hastanesi, 4 km. kuzeyinde Selçuklu Üniversitesi, 4,2 km. güneyinde Konya otobüs terminali bulunmaktadır. Mevzuata uygun proje tanziminde imar plan ve imar yönetmelik hükümlerince çekme mesafelerine uyulması kaydıyla alanı ve geometrik şekli bakımından her türlü bina yapılmaya müsaittir.
Adresi : Yazır Mah. Sanat Sok. Ferace Sok. Büyükçayır Sok. Ve Şahinler Sokağın Çevrelediği Alan İçerisinde Bulunmakta Bulunmakta Olup, Taşınmaz Çevrili Olduğu Alan İçerisinde Sadece Ferace Sokağa Cepheli Vaziyettedir.Selçuklu / KONYA
Yüzölçümü : 567,91 m2
İmar Durumu : 1/1000 imar uygulama planında 2 kat ayrık mesken ve yol sahasına isabet ettiği, TAKS: 0,25 KAKS: 0,50 JEOLOJİK DURUM: Önlemli Alanlar-5 Bina yüksekliği, Bina derinliği, ön bahçe mesafesi, Yan bahçe mesafesi, Arka bahçe mesafesi: "İmar planı ve planlı alanlar imar yönetmeliğini tabidir" olarak belirtilmiştir. İmar parseli konumundadır.
Kıymeti : 255.000,00 TL
KDV Oranı : %18 (KDV ORANINDA YASAL DÜZENLEME YAPILMASI HALİNDE YÜRÜRLÜKTEKİ ORAN GEÇERLİDİR)
Kaydındaki Şerhler : İpotek ve hacizler mevcuttur.
1. Satış Günü : 14/08/2020 günü 15:10 - 15:15 arası
2. Satış Günü : 11/09/2020 günü 15:10 - 15:15 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI MEZAT SALONU/ B BLOK ZEMİN KAT / AKABE MAH. CEMİL ÇİÇEKÇİ CD. KARATAY/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin % 50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini müdürlüğümüze ait TR19 0001 5001 5800 7290 4954 47 nolu hesaba açıklama kısmına iştirak edecek kişinin, kurumun T.C.kimlik nosu- Vergi nosuve dosya numarası ile birlikte yatırarak ihale esnasında dekontu elinde bulundurması, Vakıfbank bankomat kartı bulunanların ise müdürlüğümüzde bulunan Vakıfbank POS cihazından teminatı yatırabileceği veya milli bir bankanın (kesin ve süresiz) teminat mektubunu tevdi etmeleri, lazımdır. NAKİT PARA İLE TEMİNAT KABUL EDİLMEYECEKTİR. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133'üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8337 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR