KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Konya Selçuklu'da 1.758 m² arsa mahkemeden satılıktır

KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01176817
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : KOSOVA MAH. / BOSNA
: 1758
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ HABER 23.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/147 Satış
Muhammen Bedeli
:
620,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.07.2020 10:15
İkinci Satış Günü
:
24.08.2020 10:15
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin kat Müzayede Salonu Karatay / Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU
2019/147 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli, Selçuklu İlçesi, Kayacık mahallesi, 23964 Ada, 3 Parsel sayılı arsa nitelikli taşınmaz; hali hazırda henüz açılmamış olan imar yollarına cepheli konumdadır. Üzerinde yapı ve müştemilat bulunmamaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede planlı yapılaşmalar başlamış ve devam etmektedir. Bölgede alt yapı çalışmaları kısmen tamamlanmış ve orta rayiçli bir bölgede olup, her türlü belediye hizmetlerinden kısmen yararlanmaktadır. Taşınmaz Konya şehir merkezinden uzakta olup, alışveriş merkezlerine, pazar alanlarına, resmi kurumlara, sosyal donatı alanlarına ve toplu taşıma araçları (otobüs,dolmuş) duraklarına kısmen yakın konumda bulunmaktadır. Bölge sosyal ve kültürel yönden normal gelişim içerisindedir. Taşınmaz Konya 3. Ana Jet Üst Komutanlığına yakın olmasından uçakların eğitim çalışmalarında gürültü durumu vardır.Davaya konu parselin, 400 m batısında Coşandere Caddesi, 600 m mesafede Veysel Karani Camisi, 750 m mesafede Veysel Karani Caddesi, 1 km mesafede ise Yeni İstanbul Caddesi ve tramvay hattı bulunmaktadır. Taşınmaz Konya Otogarına 5 km, Selçuk Üniversitesi Kampüs Alanına 3,5 km, şehir merkezi olan Konya Valiliği Hükümet binasına da yaklaşık 14 km uzaklıktadır.
Adresi : Kosova Mahallesi, Tezcanlar Sokak, No: Bilano (Selçuklu Fen Lisesi No: 42 batısı) Selçuklu / KONYA
Yüzölçümü : 1.758 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Selçuklu Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü'nün 14.01202 tarih ve 2050 sayılı imar durum belgesine göre parsel; 2 Kat Ayrık Mesken Sahasına isabet etmekte ve TAKS:0.20, ve KAKS:0.40 olacak şekilde imarlıdır. Taşınmaz imar parselidir. DOP kesintisi yapılmıştır. Plan Notları'nda "Mevzuata uygun proje tanzim edilebilir" denilmektedir.
Kıymeti : 620.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 29/07/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 24/08/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat Müzayede Salonu Karatay Konya
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/147 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR