SARAYÖNÜ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Konya/Sarayönü'nde 7449 parsel mahkemeden satılıktır (Çoklu satış)

SARAYÖNÜ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00982116
Şehir : Konya / Sarayönü
Semt-Mahalle : LADİK MAH. / SARAYÖNÜ
: 90
Yayınlandığı Gazeteler

SARAYÖNÜ MANŞET 16.04.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3 Satış
Muhammen Bedeli
:
5,850 TL
Birinci Satış Günü
:
23.05.2019 11:10
İkinci Satış Günü
:
27.06.2019 11:10
Satış Yeri
:
Sarayönü Belediye Düğün Salonu-Fatih Mah Yalçın Cad No:1 Sarayönü KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SARAYÖNÜ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/3 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Sarayönü İlçe, 7449 Parsel, LADİK Mahalle, KÖYİÇİ Mevkii, İlçe Merkezine olan mesafesi 9.90 Km, Ladik Mahalle Merkezindedir, İl Merkezine olan mesafesi 48 Km, En yakın Karayoluna olan mesafesi Yeni İstanbul Caddesi (Konya-Afyon Karayolu) Ladik Kavşağına 2.30 Km, Taşınmaz İmar planında olup , kendi başına herhangi bir yapılaşmaya uygun değildir. Komşu parseller ile birlikte değerlendirilmesi gerekir.Konya İli,Sarayönü İlçesi, Ladik Mahallesi,150413 ve 15043 sokaklara cephedir.Çarşı merkezine,camilere,Ahmet Hüdai caddesine, Okullara, Sağlık kuruluşlarına, resmi kurumalara, parklara, alışveriş merkezlerine yürüme mesafesinde yer almaktadır.Alt-üst sosyal hizmet yapıları, sağlıklı ve işler durumdadır,Belediyenin her tür hizmetlerinden faydalanır durumdadır, çevre sağlığını tehdit edecek herhangi bir olumsuzluk gözlemlenmemiştir.Jeolojik açıdan düz alan üzerinde yer seçimi sağlanmış,jeolojik olarak arazi zorlukları bulunmamaktadır.Çevresinde sit alanlı yasaklanmış bölge yoktur, heyelan,su basması,sel gibi büyük felaketlerden uzak dere yatakları dışında yer almaktadır.
Adresi : Ladik Mahallesi Sarayönü Konya
Yüzölçümü : 90,00 M²
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 5.850,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibi
1. Satış Günü : 23/05/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 27/06/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : Sarayönü Belediye Düğün Salonu-Fatih Mah Yalçın Cad No:1 Sarayönü KONYA
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Sarayönü İlçe, 7376 Parsel, LADİK Mahalle, KÖYİÇİ Mevkii, İlçe Merkezine olan mesafesi 9.70 Km, Ladik Mahalle Merkezindedir, İl Merkezine olan mesafesi 48Km, En yakın Karayoluna olan mesafesi Yeni İstanbul Caddesi (Konya-Afyon Karayolu) Ladik Kavşağına 2.20 Km, Taşınmaz İmar planında olup , üzerinde Kuran Kursu olarak kullanılan yapı mevcuttur. Taşınmazın tamamına yapı isabet etmektedir. Konya İli,Sarayönü İlçesi, Ladik Mahallesi,150413 ve 15043 sokaklara cephedir.Çarşı merkezine,camilere,Ahmet Hüdai caddesine, Okullara, Sağlık kuruluşlarına, resmi kurumalara, parklara, alışveriş merkezlerine yürüme mesafesinde yer almaktadır.Alt-üst sosyal hizmet yapıları, sağlıklı ve işler durumdadır,Belediyenin her tür hizmetlerinden faydalanır durumdadır, çevre sağlığını tehditedecek herhangi bir olumsuzluk gözlemlenmemiştir.Jeolojik açıdan düz alan üzerinde yer seçimi sağlanmış,jeolojik olarak arazi zorlukları bulunmamaktadır.Çevresinde sit alanlı yasaklanmış bölge yoktur, heyelan,su basması,sel gibi büyük felaketlerden uzak dere yatakları dışında yer almaktadır.
Adresi : Ladik Mahallesi Sarayönü Konya
Yüzölçümü : 114,00 M²
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 7.410,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibi
1. Satış Günü : 23/05/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 27/06/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : Sarayönü Belediye Düğün Salonu-Fatih Mah Yalçın Cad No:1 Sarayönü KONYA
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Sarayönü İlçe, 5167 Parsel, LADİK Mahalle, İSABEY Mevkii, İlçe Merkezine olan mesafesi 15 Km, LadikMahalle merkezine olan mesafe 10 Km, İl Merkezine olan mesafesi 45 Km,En yakın Karayoluna olan mesafesi Yeni İstanbul Caddesi (Konya-Afyon Karayolu) Ertuğrul Mah. 4 Km,Taşınmaz İMAR planı ve yerleşim alanı dışında olup tarımsal amaçlı kullanılmaktadır.Taşınmaz Arazi Toplulaştırma kapsamındadır. Taşınmaz toprak derinliği olarak orta derin toprak yapısına sahip,kumlu-tınlı toprak yapısında,orta-kaba bünyeli,organik madde yönüyle fakir,toprak rengi koyukahverengi,su tutma kapasitesi zayıf,eğim%0-2(düz-düze yakın),taşlılık problemi olmayan arazilerdendir. Yöre ortalamalarında verim alınabilen arazilerdendir.Mutlak tarım arazisidir,kuru tarım arazisidir. Keşif günü itibariyle arpa ekili durumdadır.Taşınmaz kadastro yoluna cephelidir.
Adresi : Ladik Mahallesi Sarayönü Konya
Yüzölçümü : 8.900 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 17.800,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibi
1. Satış Günü : 23/05/2019 günü 11:25 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 27/06/2019 günü 11:25 - 11:30 arası
Satış Yeri : Sarayönü Belediye Düğün Salonu-Fatih Mah Yalçın Cad No:1 Sarayönü KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR