KONYA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Meram'da üzerinde iki katlı bina bulunan arsa icradan satılıktır

KONYA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01138188
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : KARAHÜYÜK MAH. / LALEBAHÇE
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA POSTASI 26.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/8034 Esas
Muhammen Bedeli
:
900,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.04.2020 14:10
İkinci Satış Günü
:
14.05.2020 14:10
Satış Yeri
:
AKABE MH.CEMİL ÇİÇEK CD. ADLİYE SARAYI B BLOK ZEMİN KAT MÜZAYEDE SALONU KARATAY/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 13. İCRA DAİRESİ
2019/8034 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Konya İli Meram İlçesi, Karahüyük mahallesi, 29 cilt, 4224sayfa, 23612 ada 8 parsel numarası, 1.271,00 m² yüzölçümlü, Arsa vasıflı taşınmazın tamamı borçlu adına kayıtlı olup, satılarak paraya çevrilecektir. Taşınmaz üzerinde tapu kaydında vasfı belirtilmeyen (A) harfi gösterilen 214,50 m² yüzölçümlü 2 katlı mesken zemin ve üst kat iki daireden oluşmakta aynı özelliklerde, 4 oda, salon, mutfak, banyo, lavabo, wc ve 2 balkondan oluşmaktadır. Odaların tabanları parke, ıslak alanlar seramik kaplıdır. Odaların duvarları alçı sıva üzeri boyalıdır. Giriş kapısı çelik ve diğer iç kapılar ahşap ve pencereler pvc doğramadır. Mutfakta tezgâhın altı ve üstünde dolapları vardır. Banyoda duşakabin klozet ve lavabo vardır. Zemin kat pencerelerde demir parmaklık vardır. Isınma doğalgaz kalorifer ile sağlanmaktadır. Elektrik ve su tesisatları vardır. Taşınmazın dış cephesi sıvalı ve boyasızdır. Ana taşınmazın giriş kapısı demir doğrama ve merdivenleri mermer kaplamadır.Taşınmaz üzerinde tapu kaydında vasfı belirtilmeyen (B) harfi gösterilen 40,00 m² yüzölçümlü tek katlı depo, bulunmaktadır. Yığma olarak yapılmış dış duvarları sıvalı ve boyasızdır.Taşınmaz üzerinde tapu kaydında vasfı belirtilmeyen (C) harfi gösterilen 6,20 m² yüzölçümlü tek katlı wc vardır. Yığma olarak yapılmış dış duvarları sıvalı ve boyasızdır. Wc zemini seramik kaplı duvarları fayans kaplamadır. Çatısı saç kaplamadır.Taşınmaz üzerinde tapu kaydında vasfı belirtilmeyen (D) harfi gösterilen 12,00 m² yüzölçümlü tek katlı depo vardır.Taşınmazın etrafı 140 m betonarme bahçe duvarı ile çevrilidir.Taşınmaz üzerinde zirai olarak kullanılan bir alan olmayıp yalnızca üzerinde ticari bir amacı olmayan kendi aile ihtiyaçlarını karşılamak için dikilmiş muhtelif ağaçlar vardır.
Adresi : Karahüyük Mahallesi, Taşlıpınar SokakNo: 18 Meram /Konya
İmar Durumu : Taşınmaz planda 2 kat Ayrık mesken sahasına isabet etmektedir. Bina Yüksekliği=2 Kat, TAKS=0.25, KAKS=0.50, Çekme Mesafeleri=5.00m ve 3.00m'dir. Taşınmaz imar uygulaması görmemiş kadastro parselidir. aşınmaz imar parseli olup mevzuata uygun proje tanzim edilebilir. Yüzölçümü, mevkii ve konumu itibarı ile iyi durumdadır. Çevresindeki emsal nitelikli taşınmazlar ile aynı özelliğe sahiptir. Taşınmaz üzerinde imara uygun olmayan yapılaşmalar bulunmaktadır.
Kıymeti : 900.000,00 TL KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 16/04/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 14/05/2020 günü 14:10 - 14:15 arası

Satış Yeri : AKABE MH.CEMİL ÇİÇEK CD. ADLİYE SARAYI B BLOK ZEMİN KAT MÜZAYEDE SALONU KARATAY/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8034 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR