KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Meram'da arsa icradan satılıktır

KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01026776
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : ÇARIKLAR FATİH MAH. / LALEBAHÇE
: 1673
İmar Durumu : Muhtelif
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA YENİGÜN 18.07.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1703 ESAS
Muhammen Bedeli
:
133,892 TL
Birinci Satış Günü
:
03.09.2019 15:20
İkinci Satış Günü
:
30.09.2019 15:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 5. İCRA DAİRESİ
2017/1703 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Meram İlçe, 163 Ada, 3 Parsel, ÇARIKLAR Mahalle/Köy, Tapuda Konya ili, Meram ilçesi, Çarıklar Mahallesi, 25 cilt, 2994 sayfa, 163 ada, 3 parsel numaralı, 1.673,65 m² yüzölçümlü, Arsa vasıflı taşınmaz olup, konum olarak Şeyh Edebali Sokak cephelidir. Ana taşınmaz tapu kaydında belirtilen şekilde boş arsa vasfındadır. Taşınmazın bulunduğu yer merkeze uzak durumdadır. Çevresinde boş arsaların yoğunlukta olduğu yeni ve eski yapılaşmalar vardır. Ekonomik, sosyal ve kültürel yönden normal gelişim içerisindedir. Çevre yapılaşmalar genel olarak zemin katlı ve mesken amaçlıdır. Taşınmazın bulunduğu yer konum olarak resmî kurumlara, alışveriş ve sosyal donatı alanlarına, eğitim kurumlarına, sağlık merkezlerine, anayollara yakın, havaalanına, Otogara, Büyük Organize Sanayi bölgelerine ve kampüs alanlarına uzak konumdadır. Ana taşınmaz yakın çevresinde kuzeyindeki Vatan Caddesine 450 metre, doğusundaki Karaman-Konya Yolu?na 600 metre, batısındaki Çarıklar Camii ve Çarıklar Mahallesi merkezine 2 km, Valilik Binası ve Konya merkeze 25 km uzaklıktadır. Bölgenin altyapı hizmetleri kısmen olup, belediye hizmetlerinden yararlanılmaktadır. Taşınmazın ulaşım sorunu olmayıp, merkezin birçok yerine otobüs ve minibüs ile ulaşım sağlanmaktadır. keşif tarihinde zemininde herhangi bir yapı ve/veya müştemilat bulunmamaktadır.
Adresi : Çarıklar Fatih Mahallesi Şeyh Edebali Sokak Meram/Konya
Yüzölçümü : 1.673,65 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 133.892,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : --
1. Satış Günü : 03/09/2019 günü 15:20 - 15:25 arası
2. Satış Günü : 30/09/2019 günü 15:20 - 15:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1703 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR