KONYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Meram'da 584 m² imarlı arsa icradan satılıktır

KONYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01144683
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : YAYLAPINAR KAŞ MAH. / TAŞCAMİ
: 584
Yayınlandığı Gazeteler

MERHABA 11.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9139 Esas
Muhammen Bedeli
:
141,807 TL
Birinci Satış Günü
:
14.04.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
12.05.2020 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 3. İCRA DAİRESİ
2018/9139 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya İl, Meram İlçe, 40790 Ada, 5 Parsel, YAYLAPINAR Mahalle/Köy, Kıymet takdiri istenilen taşınmaz tapu da Konya İli Meram İlçesi, Yaylapınar mahallesi,10 cilt, 963 sayfa, 40790 ada 5 parsel numarası, 584,53 m² yüzölçümlü, Arsa vasıflı taşınmazın tamamı borçlu adına kayıtlı bulunmaktadır.Taşınmaz üzerinde zirai olarak kullanılan bir alan olmayıp yalnızca üzerinde ticari bir amacı olmayan kendi aile ihtiyaçlarını karşılamak için dikilmiş muhtelif ağaçlar vardır.Ağaçların birim fiyatları Konya Tarım İl Müdürlüğünden alınan 2019 yılı ağaç birim fiyatlarından ağaçlarının yaş, cins ve fiziki durumları dikkate alınarak fiyatlaması yapılmıştır.Taşınmaz üzerinde 1 Kayısı , 2 Elma , 10 Erik , 2 Şeftali olmak üzere 15 tane ağaç bulunmakta olup ağaçların Cins, Yaş , adetlerine göre toplam değeri 1.520,00 TL dir.Arsa vasıflı taşınmaz imar parseli olup mevzuata uygun proje tanzim edilebilir. Taşınmaz mülkiyet durumu itibarıyla tam olarak kayıtlıdır. Yüzölçümü, mevkii ve konumu itibarı ile iyi durumdadır. Çevresindeki emsal nitelikli taşınmazlar ile aynı özelliğe sahiptir. Taşınmaz üzerinde yapı ve müştemilat bulunma maktadır. Yukarıda konum ve çevre bilgileri verilen taşınmazın likidite durumu düşük seviyelidir. İmar planın da 2 kat Ayrık İkiz mesken sahasına isabet etmektedir. Bina Yüksekliği=2 Kat, TAKS=0.25, KAKS=0.50, Çekme Mesafeleri=5.00 m ve 3.00 m?dir. Taşınmaz imar uygulaması görmüş imar parselidir. DOP kesintisi yapılmıştır.
Adresi : Yaylapınar Uhud Mah. Alan Tepe Sokak Meram / KONYA
Yüzölçümü : 584,53 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Taşınmaz imar uygulaması görmüş imar parselidir.
Kıymeti : 141.807,20 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 12/05/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İ.İ.K.127.MD.GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ:Adresleri tapuda kayıtlı olmayan(mübrez tapu kaydında belirtilen)alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9139 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR