KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Meram'da 570 m² arsa icradan satılıktır

KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01061580
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : BÜYÜK KOVANAĞZI MAH. / TAŞCAMİ
: 570
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

MERHABA 08.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/967 Esas
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.11.2019 15:05
İkinci Satış Günü
:
24.12.2019 15:05
Satış Yeri
:
KONYA ADALET SARAYI B BLOK ZEMİN KAT MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 5. İCRA DAİRESİ
2019/967 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Meram İlçe, 664 Ada, 131 Parsel, BÜYÜKKOVANAĞZI Mahalle/Köy, 570,00 m2 yüzölçmlü, ARSA. Satışa konu taşınmaz Yenişehir Mahallesi Çeçenistan Caddesi Meram/Konya adresindedir. Taşınmazla ilgili kroki ve resimler gösterilmiştir. Küçükkovanağzı Caddesi, Çeçenistan Caddesi, Çakılharmanlar Caddesi ile çevrili yapı adasındadır. Taşınmaz üzerinde herhangi bir yapı olmayıp çevre düzenlemesi yoktur. Taşınmazın Küçükkovanağzı Caddesine 260m,Çeçenistan Caddesine 200 m,Çakılharmanlar Caddesine 300 m, Meram Belediyesine 750 m, , Konya Hükmet Meydanına 3,5 km, Alaaddin Tepesine 3 km mesafededir. Dosya içerisinde mevcut Meram Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğünün İmar Durum Belgesi incelendi. Satışı yapılan ana taşınmazın imar planında imar parseli konumunda olup 2 kat ayrık mesken sahasına isabet ettiği, ön bahçe çekme mesafesinin 5 mt, komşu bahçe çekme mesafesinin 3 mt, kat yüksekliğinin 2 kat, Taks:0,25, Kaks:0,50 olduğu tespit edilmiştir. Satış konusu taşınmaz üzerinde Kalıcı ve geçici yapı ve müştemilat olmadığı, birkaç değersiz ağaç olduğu, arsa üzerinde çalışma olmadığı tespit edilmiş, arsa değeri olarak değerlendirilmiş, yukarıdaki inceleme ve değerlendirmeler sonucunda; taşınmazın yeri, konumu, değerini etkileyen unsur ve nitelikleri, objektif ölçüler,piyasa rayiçleri, arsa rayiçleri ve nitelikleri ve nicelikleri, arz ve talep durumları göz önüne alınarak piyasa rayiçlerine ve mevcut durumuna göre arsa bedeli tespit edilmiştir.
Adresi : Yenişehir Mahallesi, Çeçenistan Caddesi Meram / KONYA
Yüzölçümü : 570,00 m2
Arsa Payı : Yok.
İmar Durumu : Dosya içerisinde mevcut Meram Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğünün İmar Durum Belgesi incelendi. Satışı yapılan ana taşınmazın imar planında imar parseli konumunda olup 2 kat ayrık mesken sahasına isabet ettiği, ön bahçe çekme mesafesinin 5 mt, komşu bahçe çekme mesafesinin 3 mt, kat yüksekliğinin 2 kat, Taks:0,25, Kaks:0,50olduğu tespit edilmiştir.
Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında.
1. Satış Günü : 26/11/2019 günü 15:05 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 24/12/2019 günü 15:05 - 15:10 arası

Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI B BLOK ZEMİN KAT MEZAT SALONU

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/967 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR