KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Konya Meram'da 384 m² tarla mahkemeden satılıktır

KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091908
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : BÜYÜK KOVANAĞZI MAH. / TAŞCAMİ
: 384
Yayınlandığı Gazeteler

ANADOLU''DA BUGÜN 04.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/67 Satış
Muhammen Bedeli
:
155,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2020 09:30
İkinci Satış Günü
:
11.02.2020 09:30
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat No:Z18 Müzayede Salonu Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU


2019/67 SATIŞ


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli, Meram İlçesi, Büyükkovanağzı Mah. 2579 Ada, 19 Parsel sayılı tarla nitelikli taşınmaz; zeminde ve kadastro paftasında mevcut yol cephesi yoktur. Ulaşımı güneyindeki parsel sınırlarından haricen geçilerek Sarayyolu Sokağa yapılabilmektedir. Mücavir etrafı fiili kullanımdan oluşmuş belirgin sınırları olan bahçe şeklinde kullanılan taşınmazlarla çevrilidir. Parselin tapudaki malikleri tarafından haricen taksim edilmediği, tapudaki vasfı tarla olmasına rağmen, İmar uygulama Planı içinde olması ve bu vasıfla kullanılmadığı, halen üzerinde herhangi bir yapı olmadığı, ancak muhtelif yaş ve çeşitte meyve ağaçları bulunmaktadır. Taşınmaz Trafik Tescil Şube Müdürlüğüne lkm, Tapu ve Kadatro 5. Bölge Müdürlüğüne 1.2 km, Konya Tren Garına 2 km, Meram 18 nolu Ladikli Aile Sağlığı Merkezine 750 m, Konya şehir merkezi olan Konya Valiliği Hükümet binasına 5 km uzaklıktadır.
Adresi : Hacı İsa Efendi Mah Sarayyolu Sok No:3 Meram/Konya kuzeyi
Yüzölçümü : 384 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli İmar Uygulama Planında kısmen yol, park ve kısmen de mesken sahasında kalmaktadır. Mesken sahasında 2 Kat Ayrık Nizam, TAKS 0.30, KAKS 0.60, Ön bahçe, komşu bahçe ve arka bahçe mesafesi ile bina derinliği İmar planı ve Tip İmar Yönetmeliği Hükümleri uygulanacağı belirtilmiştir. Taşınmaz Kadastro parselidir. Uygulama görmemiş ve DOP kesintisi yapılmamıştır
Kıymeti : 155.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 14/01/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 11/02/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat No:Z18 Müzayede Salonu Konya


Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarınıözellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/67 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR