KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Konya Meram'da 226 m² arsa mahkemeden satılıktır

KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01176903
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : ÇAYBAŞI MAH. / ALAADDİN
: 226
Yayınlandığı Gazeteler

BBN HABER 23.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2020/1 Satış
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.07.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
24.08.2020 10:30
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin kat Müzayede Salonu Karatay / Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU
2020/1 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya İli, Meram İlçesi, Çaybaşı mahallesi, 27897 Ada, 20 Parsel sayılı taşınmaz; güncel olarak Çaybaşı Mahallesi, Aşina sokağa cephelidir. Taşınmazın vasfı her ne kadar ev ise de üzerindeki ev zeminde yıkılmış olup boş arsadır. Taşınmazın bulunduğu bölge konum olarak; alışveriş ve iş merkezlerine, soysak donatı alanlarına resmi kurumlara, eğitim kurumlarına, sağlık merkezlerine ve şehir merkezine yakın konumdadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede planlı yapılaşmalar başlamış ve devam etmektedir. Yakın çevresinde, Divan Park Konutları, Yunus Emre İlkokulu, Mesnevi konutları,Hacı fettah mezarlığı, Muhacir Pazarı, Konya Çocuk yuvası, Özel Akademi Hastanesi, Özel Anıt Hastanesi ile birlikte yakın çevresinde merkeze yakın yerlerde yoğun iş merkezleri vardır. Taşınmazın bulunduğu bölgede kentsel dönüşüm çalışmaları için çalışma yapılan yerlerdendir. Bölgede planlı modern yapılaşmalar devam etmektedir. Bölge sosyal ve kültürel yönden normal gelişim içerisindedir. Bölgenin her türlü alt yapısı tam olup her türlü belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanılmaktadır. Ulaşım durumu iyi olup, bir çok yere yürüme mesafesinde olup, ulaşım minibüs ve otobüs ile sağlanmaktadır. Taşınmaz Eski garaja 820 metre, Karaman caddesine 500 metre, Maraş Caddesine 180 metre, Çaybaşı caddesine 130 metre, Furkan dede caddesine 325 metre ve vilayet merkezine 1.23 km metre mesafededir.
Adresi : Çaybaşı Mahallesi, Aşina Sokak No: bila Meram / Konya
Yüzölçümü : 226,97 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : İmar durum belgesine göre, taşınmaz 1/1000 ölçekli imar planında park sahası içerisinde yer almaktadır. Parsel imar uygulaması görmemiştir. Kadastro parselidir.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 29/07/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 24/08/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin kat Müzayede Salonu Karatay Konya
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR