KONYA 10. İCRA DAİRESİ

Konya/Karatay'da arsa ve üzerindeki taşınmaz icradan satılıktır

KONYA 10. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00909541
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : SARAÇOĞLU MAH. / SELİMİYE
: 817
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA TAKİP 05.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7303 Esas
Muhammen Bedeli
:
162,550 TL
Birinci Satış Günü
:
17.01.2019 14:50
İkinci Satış Günü
:
14.02.2019 14:50
Satış Yeri
:
Akabe Mah. Cemil Çiçek Cad. Yeni adalet Sarayı B Blok zemin kat mezat salonu Karatay/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 10. İCRA DAİRESİ
2018/7303 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Konya İl, Karatay İlçe, 24838 Ada, 9 Parsel, SARAÇOĞLU Mahalle/Köy, Kıymet takdirine konu taşınmaz Atasözü sokağa cepheli konumdadır. Taşınmaz üzerinde bodrum kat + Zemin katın kaba inşaatı bitmiş 1. Katın kalıpları çakılmış bulunan mesken amaçlı yapı vardır..Taşınmaz iş merkezlerine, alışveriş merkezlerine, pazar alanlarına, resmi kurumlara, sağlık merkezlerine, sosyal donatı alanlarına, otogara, YHT garına, Hava limanına, Sanayi bölgelerine ve şehir merkezine uzak konumdadır. Taşınmazın yakın çevresinde genel olarak yerleşim yerleri bulunmakla birlikte, Hasan Ali Yücel ilkokulu, Mahmut Efendicami ile birlikte Saraçoğlu caddesi üzerinde küçük ölçekli iş yerleri bulunmaktadır.Bölgede kümes hayvancılığı ile birlikte büyük baş hayvancığı yapılmaktadır. Bölgedeki yerleşkede oturanlar genel olarak başka yerlerden göç ederek gelmiş olduğundan bölge henüz gelişmemiştir. Bölge bu nedenle az tercih edilen bir bölgedir. Bölgenin alt yapı hizmetleri kısmı olup, mevcut belediye hizmetlerinden yararlanılmaktadır. Bölgeye ulaşım otobüs ve minibüsle sağlanmaktadır. Taşınmaz Saraçoğlu caddesine 870 metre, Ereğli caddesine 4.0 km,Karatay belediyesine 10.44 km, Adana Çevre Yolu caddesine 6.58 km ve Vilayet merkezine 10.90 km mesafededir.Ana taşınmaz üzerine inşaata başlanmış, bodrum ve zemin katın kaba inşaatı tamamlanmış ve 1. Katın inşaat kalıpları çakılmış bulunan yapı vardır. Bodrum ve zemin katın tuğla duvarları örülmüş vaziyettedir. Kıymet takdirine konu taşınmaz da kullanılan malzeme, yapılan işçilik, binanın taşıyıcı elemanları vs. durumları göz önüne alındığında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı?nın Yayınladığı Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri tebliğine göre; mesken olarak kullanılan binanın III. Sınıf A Grubuna girdiği, yapı değerinin tamamlanma oranına göre 40.000,00 TL oldığu kanaatine varılmıştır.Arsa vasıflı taşınmazın toplam değerinin ARSA DEĞERİ + YAPI DEĞERİ+ OLMAK ÜZERE toplam(122.550,00 TL+40.000,00 TL)= 162.550,00 TL (Yüz Altmış İki Bin Beş Yüz Elli Türk Lirası) olabileceği görüş ve kanaatine varılmıştır. Ayrıntılı bilgi dosyasındadır.

Adresi : Saraçoğlu Atasözü sokağa cepheli Karatay/KONYA

Yüzölçümü : 817 m2

Arsa Payı : Tam.

İmar Durumu : Mesken sahasına isabet etmekte olup, ayrıntılı bilgi dosyasındadır.

Kıymeti : 162.550,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapudaki gibi.

1. Satış Günü : 17/01/2019 günü 14:50 - 14:55 arası

2. Satış Günü : 14/02/2019 günü 14:50 - 14:55 arası

Satış Yeri : Akabe Mah. Cemil Çiçek Cad. Yeni adalet Sarayı B Blok zemin kat mezat salonu Karatay/KONYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.


2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)


3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.


4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.


5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.


6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7303 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR