KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Karatay'da arsa icradan satılıktır

KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01027109
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : FETİH MAH. / MEVLANA
: 8591
İmar Durumu : Ticari
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA''NIN SESİ 19.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/2589 TLMT
Muhammen Bedeli
:
12,000,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.09.2019 15:30
İkinci Satış Günü
:
05.11.2019 15:30
Satış Yeri
:
KONYA ADALET SARAYI B-BLOK ZEMİN KAT Z-18-19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU KARATAY/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 1. İCRA DAİRESİ
2016/2589 TLMT
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ :Konya İli, Karatay İlçesi , Mezbaha( fetih) mahallesi 1976 Ada, 21 Parsel,Mezbaha( fetih) mahallesi 8.591,11 m2 alanlı arsanın tamamı borçlu şirket adına kayıtlıdır. Satışa konu taşınmazın bulunduğu parsel, dosyada bulunan Karatay Belediyesi imar durum belgesine göre; Ticaret alanı, otel alanı,Park alanı ve yol sahasına isabet etmektedir. E: 2.0, yençok:6 kat hmax:18.50 m'dir.İmar durum belgesinde; parselin bulunduğu bölgede 3194 sayılı imar kanununun 18. madde uygulaması yapılmaktadır. " notu vardır. Satışa konu taşınmaz şehir merkezine uzak değildir.Şehrin ana arterlerinden olan Adana çevreyolu caddesinden ulaşılmaktadır. Konya- Ereğli caddesine cephelidir.Konya şehir parkı karşısındadır.Konya Adalet sereyine 1 km mesafededir.Aslanlı kışla caddesine 300mt. Mevlana müzesine 4 km mesafededir. Cami, Sosyal ,Eğitim , alışveriş yerleri ve sağlık kurumlarına yakın değildir.Ulaşım minibüs ve belediye otobüsleri ile sağlanmaktadır.Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.Alt yapısı tamamlanmıştır.
Adresi : Konya ili Karatay ilçesi Fetih Mahallesi Adana çevre yolu cad kavşağıda , Konya-Ereğli Caddesi bila no( 6 no yanı)
Yüzölçümü : 8.591,11 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu :Ticaret alanı ,Otel,Park alanı ve yol sahasına isabet etmektedir. E:2.0 , yençok:6 kat,h max:18.50 m 'dir.İmar durum belgesinde" parselin bulunduğu bölgede 3194 sayılı imar kanununun 18. Madde uygulaması yapılmaktadır.
Kıymeti : 12.000.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : İPOTEK VE HACİZ ŞERHLERİ MEVCUT OLUP HACİZ NEDENİYLE SATILACAKTIR.
1. Satış Günü : 30/09/2019 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 05/11/2019 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI B-BLOK ZEMİN KAT Z-18-19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU KARATAY/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK'nun 127 maddesine göre SATIŞ ilanının tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı Elektronik ortamda yapılan ilan"elektronik ortamda ilan yapılmıştır" tebliğ yerine geçer. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/2589 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/07/2019Süheyla ERTEN AKDOĞAN
İcra Müdür Yardımcısı- 114987

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR