KADINHANI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Kadınhanı'nda 1905 m² müştemilatlı arsa icradan satılıktır

KADINHANI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153105
Şehir : Konya / Kadınhanı
Semt-Mahalle : KOLUKISA MAH. / KADINHANI
: 1905
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ HABER 19.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/193 Talimat
Muhammen Bedeli
:
261,357 TL
Birinci Satış Günü
:
04.05.2020 09:30
İkinci Satış Günü
:
04.06.2020 09:30
Satış Yeri
:
KADINHANI BELEDİYE BAŞKANLIĞI TOPLANTI SALONU 3.KAT KADINHANI/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KADINHANI İCRA DAİRESİ
2019/193 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya ili Kadınhanı ilçesi Kolukısa/Beratlı mahallesi 318 ada 2 parsel sayılı 1.905,82m2 alanlı arsa vasıflı taşınmaz tam hisseli olup tamamı satışa sunulacaktır. Parselin üzerinde üç adet yapı bulunmaktadır.Mesken: Taşınmazın kuzey cephesine yakın 1 nolu parsele komşu olan yapı mesken olarak kullanılmaktadır. Tek katlı yapı taban alanı 132,00 m2 dir. Tek katlı yapıya bahçenin içerisinden avludan girilmektedir. 5 basamaklı merdivenin sonunda meskene girilmektedir. Pencereleri pwc doğramadandır. Giriş iki oda salon mutfak banyo ve wc den oluşan yapının içi dışı sıvalı ve boyalıdır. Çatı kiremit kaplıdır. Isınma sistemi sobalı olan yapıda güneş enerji sistemi vardır. 3-A grubu yapılar sınıfına girmektedir. Müştemilat: Parselin batı cephesine bitişik Kolıkısa caddesine paralel yapılan duvarları hazır kalıp beton olan ahır bulunmaktadır. Ahırın duvarları hazır beton duvar kalıbı ve tuğladandır. Tuğla olan kısım sıvasızdır. Çatısı oluklu sac ile kaplıdır. Ahır olarak kullanılan yapının kapısı demir doğramadandır. Kadastro kayıtlarına göre 180 m2 yapı alanı bulunan müştemilat 1-B grubu yapılar sınıfına girmektedir. Müştemilat 2: Parselin güney cephesine bitişik olarak yapılmış tek katlı yığma yapı depo olarak kullanılmaktadır. Dışı kaba sıvalı boyasızdır.Yola bakan duvar hazır kalıp duvar betondan yapılmıştır.çatısı kiremit kaplıdır. 1-B grubundadır.1/100,000 ölçekli Konya Çevre Düzeni Planında "Planlı Kırsal Yerleşik Alan" lejantında, 1/25.000 ölçekli Nazım İmar Planında "Mevcut Konut Alanı" lejantında kalmakta olup, 1/5.000 Nazım İmar Planı ve 1/1.000 Ölçekli Uygulama planında "Ticaret ve Konut Alanı" lejantında kalmaktadır.
Adresi : Konya ili Kadınhanı ilçesi Kolukısa/Beratlı mahallesi 318 ada 2 parsel
Yüzölçümü : 1.905,82 m2

Arsa Payı : Tam

İmar Durumu : Var yukarıda yazılı
Kıymeti : 261.357,40 TL

KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Akbank T.A.Ş lehine 1.dereceden 250.000 TL ipotek şerhi mevcut olup tapu kaydının aynısıdır.
1. Satış Günü : 04/05/2020 günü 09:30 - 09:35 arası

2. Satış Günü : 04/06/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : KADINHANI BELEDİYE BAŞKANLIĞI TOPLANTI SALONU 3.KAT KADINHANI/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/193 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR