KADINHANI SULH HUKUK MAHKEMESİ

Konya/Kadınhanı/Karakaya Mahallesi'nde arsa mahkemeden satılıktır

KADINHANI SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00960991
Şehir : Konya / Kadınhanı
Semt-Mahalle : KARAKAYA MAH. / KADINHANI
: 38581
İmar Durumu : Turizm
Yayınlandığı Gazeteler

MERHABA 12.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
1,157,430 TL
Birinci Satış Günü
:
17.04.2019 09:55
İkinci Satış Günü
:
17.05.2019 09:55
Satış Yeri
:
Kadınhanı Belediye Başkanlığı 3. kat Toplantı Salonu Kadınhanı/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KADINHANI (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/5 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli, Kadınhanı İlçesi, Karakaya Mahallesi, Cici Ömer Mevkii 806 ada 1 parsel sayılı taşınmaz 38.581 m² olup, tamamı satışa konudur. Parsel üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Parsel eğimli bir arazidedir. Bazı bölümler dolgu malzemesi ile doldurulmuştur. Etrafında yapılaşma çok azdır. İlçenin Afyon çıkışında bulunan parsel bakir bölgededir. Herhangi bir turizm işletmesi yoktur. Kamu hizmeti veren toplu taşıma duraklarına, spor alanları, çocuk bahçeleri, hastaneye, sağlık ocağına, okullara, ibadethanelere, spor tesislerine uzak konumdadır. Sağlıksız ve zararlı olan alt yapısı olmayan, az gelişmiş, çevre sağlığını tehdit eden sanayi atıkları, jeolojik açıdan tehlike arz eden oturmalar ve heyelan, ıslah edilmemiş dere yatağı, çöp boşaltım alanlarında, yüksek gerilim enerji hattı, emniyet açısından suç işleme oranı yüksek bölgeden uzak konumdadır. Taşınmaz kuşbakışı Kadınhanı Merkezine 2,75 metre, Kadınhanı Belediyesine 2,75 km, Kadınhanı Devlet Hastanesine 4,80 Km, Kadınhanı Stadyumuna 2,30 KM, Kadınhanı Otogarına 150 metre, Selçuk Üniversitesi Meslek Yüksek Okuluna 4,50 km, Konya Afyon Karayoluna 170 Metredir. Çevresinde her türlü alt yapı tesisleri olan yol, elektrik ve su yapılarının yapılı olduğu belirlenmiştir. Dava konusu taşınmaz Kamusal ve sit alanı dışında yer almakta olup, kısıtlılık halinin bulunmadığı belirlenmiştir. Kadınhanı Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün yazısına göre satışa konu taşınmaz 1/100.000 ölçekli Konya Çerve Düzeni Planında "Kentsel Gelişim Alanı" lejantında, 1/25.000 ölçekli nazım imar planında "Ticari Turizm Alanı" lejantında, 1/5.000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1.000 ölçekli uygulama imar planında "Termal Turizm Alanı" lejantında kalmaktadır.
Adresi : Konya İli, Kadınhanı İlçesi, Karakaya Mahallesi, Cici Ömer Mevkii 806 ada 1 parsel
Yüzölçümü : 38.581 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Kadınhanı Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün yazısına göre satışa konu taşınmaz 1/100.000 ölçekli Konya Çerve Düzeni Planında "Kentsel Gelişim Alanı" lejantında, 1/25.000 ölçekli nazım imar planında "Ticari Turizm Alanı" lejantında, 1/5.000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1.000 ölçekli uygulama imar planında "Termal Turizm Alanı" lejantında kalmaktadır.
Kıymeti : 1.157.430,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydının aynısıdır.
1. Satış Günü : 17/04/2019 günü 09:55 - 10:00 arası
2. Satış Günü : 17/05/2019 günü 09:55 - 10:00 arası
Satış Yeri : Kadınhanı Belediye Başkanlığı 3. kat Toplantı Salonu Kadınhanı/KONYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR