ILGIN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Ilgın'da 2866 m² arsa icradan satılıktır

ILGIN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01111834
Şehir : Konya / Ilgın
Semt-Mahalle : ŞIHBEDRETTİN MAH. / ILGIN
: 2866
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ILGIN POSTASI 14.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/361 Esas
Muhammen Bedeli
:
286,600 TL
Birinci Satış Günü
:
04.03.2020 11:05
İkinci Satış Günü
:
01.04.2020 11:05
Satış Yeri
:
Ilgın İcra Müdürlüğü Koridoru Ilgın/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ILGIN İCRA DAİRESİ
2019/361 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Ilgın İlçe, 775 Ada, 11 Parsel, ŞIHBEDRETTİN Mahalle/Köy, KONYA YOLU Mevkii, Satışa konu parsel üzerinde yapı yoktur.Taşınmazın bulunduğu bölgede planlı yapılaşmalar devam etmektedir. Taşınmaz Şıhbedrettin Mahallesinin Konya yolu mevkiindedir. Bölgenin alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ulaşım toplu taşıma araçları olan minibüs ve otobüs ile yolu güzergahına çıkınca sağlanmaktadır. Taşınmazın doğusunda petrol istasyonu bulunmaktadır. Taşınmazın Konya-Afyon yoluna cephesi yoktur. Taşınmaz Konya-Afyon yoluna 50 metre, İlçe merkezine 2000 metre, Otogara 1700 metre, Kaymakamlığa 2400 metre mesafededir. Parsel imar planında konut dışı kentsel çalışma alanında yer almaktadır. Uygulama imar planına göre Yençok 6,50 metredir. Parselin yola terki vardır. Yapılan inceleme ve değerlendirmeler sonucunda: kıymet takdiri yapılan Konya ili Ilgın İlçesi Şıhbedrettin mah. 775 ada 11 numaralı taşınmazın yeri, konumu değerini etkileyen unsur ve nitelikleri, objektif ölçüler, piyasa rayiçleri ve nitelikleri ve nicelikleri, arz ve talep durumları göz önüne alınarak arsa bedeli :2866,00 m²x100=286.600,00 TL kıymet hesaplanmıştır.
Adresi : Şıhbedrettin Mah. 119002 Sok. Ilgın/Konya Ilgın / KONYA
Yüzölçümü : 2.866 m2 Kıymeti : 286.600,00 TL KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 04/03/2020 günü 11:05 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 01/04/2020 günü 11:05 - 11:10 arası
Satış Yeri : Ilgın İcra Müdürlüğü Koridoru Ilgın/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/361 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR