ÇUMRA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Çumra İlçesi'nde iki katlı yapı ve müştemilatı icradan satılıktır

ÇUMRA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00994040
Şehir : Konya / Çumra
Semt-Mahalle : BAKKALBAŞI MAH. / ÇUMRA
: 462
Yayınlandığı Gazeteler

MEMLEKET 10.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/295 Esas
Muhammen Bedeli
:
279,813 TL
Birinci Satış Günü
:
13.06.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
09.07.2019 10:00
Satış Yeri
:
ÇUMRA ADLİYESİ ZEMİN KAT İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇUMRA İCRA DAİRESİ
2019/295 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya ili Çumra ilçesi Bakkalbaşı mahallesi, Molla gurani sokak da kayıtlı olan 711 ada 19 parsel nolu arsa vasıflı taşınmaz. Taşınmaz Belediye İmar Planı içerisinde kalmakta olup, imarı mevcuttur, elektrik , su ve her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır, parsel içerisinde 150 m²'lik alana oturur iki katlı yapı ile 28 m²lik alana oturur dışı mutfak olarak kullanılan yapı vardır. Zemin ve 1. kat mesken 150 m² e oturur 3 oda , 1 salon, mutfak , banyo, tuvaletten oluşan yapının zemin katı oturulur durumda olup; iç ve dış sıvaları yapılmıştır. Zemin katta iç imalatlar tamamlanmış ve dış cephesinde sadece boya eksiktir. 1. katta ise duvarlar örülmüş, iç ve dış sıvalar başkaca hiçbir imalat yapılmamıştır. Yapı betonarme olup yeni bir binadır yapının kapı aksanları ahşap olup pencere aksanları PVC doğramalıdır.Çatısı ahşap üzeri kiremit kaplama olup dış cephesi çimento harçlı beton sıvalıdır. Yapının zemin katı %100, 1. katı ise %40 oranında tamamlanmıştır. Tüm yapıda oranlama yapıldığında yapının %70'i tamamlanmıştır. 2 Katlı yapı 3/A grubu yapılara girmektedir.Ayrıca parselde 28 m² tek katlı yığma yapıdan oluşan dış mutfak vardır. Yapının çatısı ahşap üstü trapez saç kaplamadır dış cephesi beton sıvalıdır yapının dış cephesinde boya yapılmıştır. Tek katlı yapı 1A Grubu yapılara girmektedir.
Yüzölçümü : 462,34 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Belediye imar planı içerisindedir
Kıymeti : 279.813,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır
1. Satış Günü : 13/06/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 09/07/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : ÇUMRA ADLİYESİ ZEMİN KAT İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/295 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR