KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Çomaklı Mahallesi'nde 1508 m² konut imarlı arsa icradan satılıktır

KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962393
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : ÇOMAKLI MAH. / LALEBAHÇE
: 1508
Yayınlandığı Gazeteler

PUSULA 13.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/14103 Esas
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.04.2019 16:00
İkinci Satış Günü
:
14.05.2019 16:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 5. İCRA DAİRESİ
2018/14103 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Meram İlçe, 107 Ada, 5 Parsel, ÇOMAKLI Mahalle/Köy, Meram İlçesi, Çomaklı Mahallesinde genelde meskenler bulunmakta olup, bazı bölgesinde işyerleri de bulunmaktadır. Bölgede alt yapı çalışmaları tamamlanmamış olup, düşük rayiçli bir bölgedir. Parsel; şehir merkezinden uzakta olup, alışveriş merkezlerine ve toplu taşıma araçları (otobüs,dolmuş) duraklarına yakın konumda bulunmamaktadır. Gayrimenkulün Gökpınar Caddesi ile 17026 Sokak kesişim kavşağının olup, 120 m doğusunda Gökpınar Caddesi ile Edebiyat Caddesi kesişim kavşağı, 150 m batısında da Gökpınar Caddesi ile Güneysu Caddesi kesişim kavşağı bulunmakta, 500 m doğusunda Karaman Caddesi, 400 m güney doğusunda da Meram Çomaklı Sanayi Bölgesi bulunmaktadır. Kuzey doğusunda bulunan Karaman Caddesi ile Edebiyat Caddesi kesişim kavşağına 550 m mesafede bulunmakta olup, şehir merkezine de 17 km mesafededir.
Adresi : Çomaklı Mahallesi, Gökpınar Caddesi,No: Bilano(17027 Sok., No:4 Doğusu)Meram / KONYA
Yüzölçümü : 1.508,16 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : İnşaat tarzı KAT İ. AYRIK MESKEN SAHASI"na isabet etmekte olup, TAKS:0.20, KAKS:0.40 ve ön bahçe çekme mesafesi 5 m, yan bahçe çekme mesafesi de 3'er m olacak şekilde imar notlarına sahip
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : İPOTEK
1. Satış Günü : 16/04/2019 günü 16:00 - 16:05 arası
2. Satış Günü : 14/05/2019 günü 16:00 - 16:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/14103 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR