KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocaeli Karamürsel'de 1152 m² arsa (hissesi) icradan satılıktır

KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01127317
Şehir : Kocaeli / Karamürsel
Semt-Mahalle : EREĞLİ MAH. / KARAMÜRSEL
: 1152
Yayınlandığı Gazeteler

KOCAELİ 07.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2011/551 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
224,100 TL
Birinci Satış Günü
:
10.03.2020 09:50
İkinci Satış Günü
:
10.04.2020 09:50
Satış Yeri
:
KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ - KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ-HÜKÜMET KONAĞI 2.KAT KARAMÜRSEL / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ
2011/551 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Karamürsel İlçe, 127 Ada, 6 Parsel, EREĞLİ Mahalle/Köy, KUMYALI Mevkii,barbaros hayrettin bulvarı bahçe niteliğindeki taşınmazın arsa miktarı 1.152,00 m² dir. Ereğli mahallesinin mevcut 1/1000 ölçekli uygulama imar planlarında taşınmazın bulunduğu yapı adası ticari alanda ve ayrık yapı nizamında, maksimum dört katlı yapı sahası olarak belirlenmiştir. Taşınmaz üzerine yapılacak binanın katlar alanı kat sayısı (E=1,00) olarak belirlenmiştir. Taşınmaz imar parseli konumundadır. Mahallenin meskun alanında bulunan taşınmaz ticari alanda ve toplam inşaat alanı (E=1,00) ve maksimum dört kat olarak belirlenmiştir. Taşınmazın etrafındaki yapılaşmalar kısmen tamamlanmış durumdadır. Taşınmaz yol , su , kanalizasyon , elektrik, doğalgaz gibi hizmetlerden faydalanmaktadır. Taşınmaza ulaşımı sağlayan yolların asfalt olması değerinin artmasına etken olmaktadır. Taşınmazın yeri konumu imar planındaki durumu, bahçe düzenlemesinin yapılmış olması , taşınmaz değerini arttıran diğer faktörlerdir. Borçlu Cesur ÖRÜN'ün 83/512 hissesi satışa çıkarılacaktır.
Adresi : Kocaeli İl, Karamürsel İlçe, 127 Ada, 6 Parsel, EREĞLİ Mahalle/Köy, KUMYALI Mevkii,barbaros hayrettin bulvarı
Yüzölçümü : 1.152,00 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : yukarda yazıldığı gibi
Kıymeti : 224.100,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 10/03/2020 günü 09:50 - 09:55 arası
2. Satış Günü : 10/04/2020 günü 09:50 - 09:55 arası
Satış Yeri : KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ - KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ-HÜKÜMET KONAĞI 2.KAT KARAMÜRSEL / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2011/551 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR