GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

Kocaeli Gölcük'te arsa icradan satılıktır (çoklu satış)

GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980382
Şehir : Kocaeli / Gölcük
Semt-Mahalle : DENİZ EVLER MAH. / GÖLCÜK
: 458
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 15.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/575 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
389,812 TL
Birinci Satış Günü
:
11.06.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
11.07.2019 15:00
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU - Dumlupınar Mahallesi Adnan Menderes bulvarı No:110 Gölcük Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Satış Mezat Salonu Z-12 GÖLCÜK / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

GÖLCÜK İCRA DAİRESİ
2018/575 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz tapu kaydında: Kocaeli ili Gölcük ilçesi, İhsaniye Köyü 28 Ada 2 Parselde kayıtlıdır. Ana taşınmaz niteliği arsa olarak geçmektedir. Arsanın toplam yüz ölçümü 458,72 m2 olup, borçlu tam hisseye sahiptir.
Dosyada mevcut Gölcük İcra Hukuk Mahkemesi 2018/143 Esas sayılı dosyasından yapılan bilirkişi raporuna göre : taşınmaz Kocaeli İli, Gölcük ilçesi, İhsaniye Köyü sınırları içinde yapılaşmanın orta yoğun olduğu bir bölgede yer almaktadır. Taşınmaz şehirlerarası ulaşım ağınını önemli bir parçası olan, Kocaeli İli ile Yalova Bursa illerini birbirine bağlayan D130 karayoluna çok yakın konumdadır. Taşınmaza yakın konumda çeşitli sanayi kuruluşları bulunmaktadır. Bundan başka taşınmaza yakın konumda özel hastane, orta yakınlıkta ise devlet hastanesi bulunmaktadır. Taşınmaz Gölcük ilçesi merkezine orta uzakça konumdadır. Taşınmaza orta uzak konumda resmi kurumlar ve sosyal donatı alanları mevcuttur. Dava konusu taşınmazlar Gölcük Belediyesi uygulama imar planları içinde emsal 0,80, maksimum bina yüksekliği 9,50 metre olmak üzere "konut dışı kentsel çalışma alanında" kalmaktadır. Sayılan bu özellikleri sebebiyle taşınmazların alım satım kabiliyeti iyidir ve bu sebeple de değeri olumlu etkilenmektedir.
Adresi : Denizevler Mah 4135. Sok.Gölcük / KOCAELİ
Yüzölçümü : 458,72 m2
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planında E = 0.80 ve Hmax =9.5m olmak üzere konut dışı kentsel çalışma alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 389.812,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 11/06/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 11/07/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU - Dumlupınar Mahallesi Adnan Menderes bulvarı No:110 Gölcük Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Satış Mezat Salonu Z-12 GÖLCÜK / KOCAELİ


2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz tapu kaydından Kocaeli ili Gölcük ilçesi, İhsaniye Köyü 28 Ada 14 Parselde kayıtlıdır. Ana taşınmaz niteliği arsa olarak geçmektedir. Arsanın toplam yüz ölçümü 2.631,29 m2 olup, borçlu tam hisseye sahiptir.
Dosyada mevcut Gölcük İcra Hukuk Mahkemesi 2018/143 Esas sayılı dosyasından yapılan bilirkişi raporuna göre : taşınmaz Kocaeli İli, Gölcük ilçesi, İhsaniye Köyü sınırları içinde yapılaşmanın orta yoğun olduğu bir bölgede yer almaktadır. Taşınmaz şehirlerarası ulaşım ağınını öneli bir parçası olan, Kocaeli İli ile Yalova Bursa illerini birbirine bağlayan D130 karayoluna çok yakın konumdadır. Taşınmaza yakın konumda çeşitli sanayi kuruluşları bulunmaktadır. Bundan başka taşınmaza yakın konumda özel hastane, orta yakınlıkta ise devlet hastanesi bulunmaktadır. Taşınmaz Gölcük ilçesi merkezine orta uzakça konumdadır. Taşınmaza orta uzak konumda resmi kurumlar ve sosyal donatı alanları mevcuttur. Dava konusu taşınmazlar Gölcük Belediyesi uygulama imar planları içinde emsal 0,80, maksimum bina yüksekliği 9,50 metre olmak üzere "konut dışı kentsel çalışma alanında" kalmaktadır. Sayılan bu özellikleri sebebiyle taşınmazın alım satım kabiliyeti iyidir ve bu sebeple de değeri olumlu etkilenmektedir.
Adresi : Denizevler Mah. Günsazak Cad. Gölcük / KOCAELİ
Yüzölçümü : 2.631,29 m2
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planında E = 0.80 ve Hmax =9.5m olmak üzere konut dışı kentsel çalışma alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 2.631.290,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 11/06/2019 günü 15:20 - 15:25 arası
2. Satış Günü : 11/07/2019 günü 15:20 - 15:25 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU - Dumlupınar Mahallesi Adnan Menderes bulvarı No:110 Gölcük Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Satış Mezat Salonu Z-12 GÖLCÜK / KOCAELİ


Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/575 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR