GEBZE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocaeli Darıca'da konut alanı nitelikli arsa icradan satılıktır

GEBZE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941389
Şehir : Kocaeli / Darıca
: 368
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 07.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/5774 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
662,400 TL
Birinci Satış Günü
:
12.04.2019 12:00
İkinci Satış Günü
:
07.05.2019 12:00
Satış Yeri
:
Gebze Adliyesi B Blok 1.Kat B-116 Mezat Salonu Gebze/Kocaeli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GEBZE 4. İCRA DAİRESİ

2017/5774 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Özellikleri : Satışa konu olan, Kocaeli İli Darıca İlçesi Darıca Ş. Mahallesi 1637 ada 6 parselde bulunan 368,00 m2 alanlı Üç Katlı Bina ve Arsası nitelikli taşınmazdır. Tam hisselidir. Adres olarak Darıca Osmangazi Mahallesi Aşıroğlu Caddesi Hazar Sokak No: 14 adresindedir. Tapu kaydında parsel üzerinde bina olduğu kayıtlı ise de bina yıkılmış olup satışa konu taşınmaz fiili durumda boş bir parseldir. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır, ulaşım imkanları iyidir, alım satım kabiliyeti mevcuttur, parselin üzerinde ekonomik inşaat yapılması uygundur.

İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli imar planına göre satışa konu taşınmaz konut alanında kalmaktadır. Ayrık nizam 3 kat ve TAKS: 0.40, KAKS: 1.20'dir.
Kıymeti : 662.400,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 12/04/2019 günü 12:00 - 12:05 arası
2. Satış Günü : 07/05/2019 günü 12:00 - 12:05 arası
Satış Yeri : Gebze Adliyesi B Blok 1.Kat B-116 Mezat Salonu Gebze/Kocaeli

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/5774 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR