KIRIKKALE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kırıkkale/Bahşili'de 668 m² arsa icradan satılıktır

KIRIKKALE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065830
Şehir : Kırıkkale / Bahşili
: 668
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 12.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/15810 ESAS
Muhammen Bedeli
:
100,200 TL
Birinci Satış Günü
:
03.12.2019 10:10
İkinci Satış Günü
:
07.01.2020 10:10
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU - Kırıkkale Adliyesi Müzayede Salonu MERKEZ / KIRIKKALE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KIRIKKALE
4. İCRA DAİRESİ
2019/15810 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Taşınmaz Kırıkkale İli, Bahşili İlçesi, Bahşili Mahallesi 1366 Ada,11 parsel numaralı arsa niteliğinde olup, imar palanlı 668,00 m2 alanın A-(Ayrık Nizam 3 katlı Yapı Alanı ) içinde kalmaktadır. Dava konusu taşınmazın inşaat yapılan asının düşük düzeyde prim yapan bir bölgede olduğu, taşınmazın yakın çevresinde, ırmak olduğu, genel yerleşimin müstakil bahçeli yapılar olup, şerih merkezine yaklaşık 4.000 mt mesafededir.Taşınmazın yeri, yöresi , mevkii , ulaşımı, altyapı sorununun çözüme kavuşturulduğu bir bölgede yer alması, yüzölçümü, çevrede doğalgazın mevcudiyeti, belediye hizmetlerinden yararlanma imkanı, paranın satın alma gücü, raliç değerler, taşınnmazın yakın çevresinde görülen gelişmeler, bölgede gerçekleşen rayip alım satım değerleri ile gayrimenkulde görülen arz talep dengesi gibi hususlar dikkate alındığında değeri; 668x150=100.200,00 TL. olarak belirlenmiş taşınmaz bir borçtan dolayı satışa çıkarılmış olup, İİK .114 ve 126. Mad. gereğince satışa esas olmak üzere taşınmazın önemli özellikleri derç edilmiş olmak üzere ayrıntılı bilgi dosyasında mevcuttur.
Yüzölçümü : 668,00 m2
İmar Durumu :A- Ayrık nizam 3 katlı yapı alanı içinde kalmaktadır.
Kıymeti : 100.200,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 03/12/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 07/01/2020 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU - Kırıkkale Adliyesi Müzayede Salonu MERKEZ / KIRIKKALE
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/15810 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR