BURSA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kestel'de 84 m² arsa (1/3 hisse) icradan satılıktır (çoklu satış)

BURSA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153301
Şehir : Bursa / Kestel
Semt-Mahalle : NARLIDERE MAH. / KESTEL
: 84
İmar Durumu : Muhtelif
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HAYAT 19.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2013/9685 ESAS
Muhammen Bedeli
:
7,700 TL
Birinci Satış Günü
:
14.05.2020 14:20
İkinci Satış Günü
:
11.06.2020 14:20
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA13. İCRA DAİRESİ
2013/9685 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Kestel İlçe, 1307 Parsel, NARLIDERE Mahalle/Köy, Köyiçi Mevkii, Bursa İl, Kestel İlçe, 1307 Parsel, NARLIDERE Mahalle/ 1307 parsel 66 m2 tapu alanlı , bağımsız niteliği Arsa olup taşınmazın 1/3 hissesi satılacaktır.
Araziolarak kullanılan taşınmazın üzerinde zeytin ağaçları bulunmakta olup , batı yönünden doğu yönüne eğimlidir. Batı yönünde köyler arası yola cephesi bulunmaktadır.Ağlaşan köy yoluna cephelidir.Narlıdere köy meydanına yakın konumda yer alan taşınmaz kuş uçuşu Bursa-Ankara yoluna3.5 km, Kestel ilçe merkezine 8.5 km mesafede yer almaktadır.Her türlü belediye hizmetinden faydalanmaktadır, ulaşım asfalt yol ile sağlanmaktadır.Köy yerleşik alanına ve yapılaşmaya yakın konumdadır. Bitişiğinde yapılaşma bulunmamaktadır.
Adresi : Bursa İli, Kestel İlçesi, Narlıdere Ağlaşan köy yolu adresindedir.
Yüzölçümü : 84m2
Arsa Payı : --
İmar Durumu : Kestel Narlıdere Mahallesi uygulama imar planı kapsamındadır.
ağaçlandırılacak alanda kalmaktadır.
Kıymeti : 7.700,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/05/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 11/06/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adalet Sarayı Zemin Kat A Blok MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Bursa İl, Kestel İlçe, 1231 Parsel, NARLIDERE Mahallesi, köyiçi mevkii, Ev nitelikli taşınmazın 1/6 hissesi satılacaktır.
Taşınmaz 1231 nolu parseldeyer alan bina zemin ve 1 normal kat olmak üzere iki kattan meydana gelmiş olup ahşap kargir yapı sınıfına girmektedir. Bina ortasından bölme duvarı ile ikiye ayrılmış olup iki ayrı yaşam alanı oluşturulmuştur. Taşınmazda ısınma katı yakıtlı soba ile sağlanmaktadır. Yapının çatısı inşa edilmiştir. Elektrik ve su mevcuttur. Taşınmazın üst katında salon, oda, ve salon içinde oluşturulmuş olan küçük bir mutfaktan oluşmakta olup, zemin katının bir kısmı depoolarak kullanılmaktadır. Bina ön ve arka giriş kapıları demir doğrama , oda kapıları ahşap kapı olup duvarlar badanalı, yerler marley serilidir.Pencerelerin bir kısmı ahşapbir kısmı da Pvc ve ısı camlıdır.Binanın taban alanı brüt 79m2 1.kat brüt 85.00m2 dir. Net kullanım alanı146,43 m2 dir. taşınmaz kuş uçuşu Bursa-Ankara yoluna3.5 km, Kestel ilçe merkezine 8.5 km mesafede yer almaktadır.Her türlü belediye hizmetinden faydalanmaktadır, ulaşım asfalt yol ile sağlanmaktadır.
Adresi : Bursa ili, Kestel ilçesi, Narlıdere Merkez sok.No:33 adresindedir.
Yüzölçümü : 84 m2
Arsa Payı : --
İmar Durumu : Narlıdere uygulama imar planında iki kat bitişik nizam konut alanı ve yoldakalmaktadır.
Kıymeti : 22.844,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : ----
1. Satış Günü : 14/05/2020 günü 14:35 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 11/06/2020 günü 14:35 - 14:40 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adalet Sarayı Zemin Kat A Blok MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/9685 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR