BURSA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kestel ilçesi kale mahallesindeki arsa icradan satılıktır (Hisse satışı)

BURSA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00886666
Şehir : Bursa / Kestel
Semt-Mahalle : KALE MAH. / KESTEL
: 264
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ DÖNEM 02.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/1072 ESAS
Muhammen Bedeli
:
42,901 TL
Birinci Satış Günü
:
12.12.2018 13:31
İkinci Satış Günü
:
11.01.2019 13:31
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA 11. İCRA DAİRESİ
2016/1072 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İli, Kestel İlçesi, Kale Mahallesi, 183 ada, 47 parsel sayılı ve 264,01 m2. miktarlı “Avlulu Ev” vasıflı taşınmazın 1/4 hissesi olarak kayıtlı taşınmaz Bursa İli, Kestel İlçesi sınırları dahilinde bulunan Kale Mahallesi, Narlık Caddesi, no: 10 adresindeki 264,01 m2. miktarlı arsa ile bu arsanın bir kısmı üzerine ayrık nizamda ve yığma niteliğinde yapılanmış olan 1 adet 1 katlı ve 1 adet 2 katlı eski mesken binalarından ibarettir. Kuzeyi Narlık Caddesi’ne cepheli konumda olan parselin bu binalar haricinde kalan kısımları, binaların arka (güney) cephesinde avlu olarak bırakılmıştır.Ancak; Mahallinde yapılan incelemelerine göre, 1 katlı binanın inşaat taban alanı 23,00 m2. ve 2 katlı binanın ise 29,00 m2. olup, tuğla, biriket, kerpiç ve ahşap gibi yapı malzemeleri kullanılarak yaklaşık 60 yıl önce yapılmış olduğu, duvarlarının büyük bir kısmında deformasyona, yıpranmaya ve zemin hareketlerine bağlı olarak yıkılma, çatlama ve ayrışmaların meydana geldiği, kiremitler ile örtülü olan eğik ahşap çatılarında kısmen çökmelerin olduğu, ahşap aksamlarında çürümelerin başladığı ve dolayısı ile binaların hasarlı olduğu görülmüştür. Halihazırda boş durumunda olan ve mevcut durumu itibarı ile de kullanıma elverişli durumda olmayan söz konusu binalar, oldukça eski, yıpranmış ve bakımsız durumunda olması nedeni ile ekonomik yönünden herhangi bir değerleri bulunmadığından, taşınmaz ile ilgili kıymetlendirme sadece arsa değeri dikkate alınarak yapılmıştır. Genellikle alt katları işyeri ve üst katları ise mesken amaçlı olarak kullanılan 2 veya 3 katlı bitişik nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Kestel ilçe merkezine yakın konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
Adresi : Kale Mah. Narlık Cad. No:10 Kestel / BURSA
Yüzölçümü : 264,01 m2 'lik taşınmazın borçluya ait 1/4 hissesi
İmar Durumu : Bursa İli, Kestel İlçesi, Kale Mahallesi, Narlık Caddesi, 183 ada, 47 parsel sayılı yer, 1/1000 ölçekli Kestel (Bursa) İlave+Revizyon Uygulama İmar Planı kapsamında, Hmax.(Yükseklik): 9,50 mt. (3 kat) ve arka bahçe mesafesi: H/2 olan bitişik nizam konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 42.901,62 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki şekliyle
1. Satış Günü : 12/12/2018 günü 13:31 - 13:36 arası
2. Satış Günü : 11/01/2019 günü 13:31 - 13:36 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1072 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR