KELES İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Keles/Baraklı'da 521 m² arsa hissesi icradan satılıktır

KELES İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01027779
Şehir : Bursa / Keles
Semt-Mahalle : BARAKLI MAH. / KELES
: 521
İmar Durumu : Konut
Tapu Durumu : Müstakil Parsel
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA ŞEHİR 19.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/16 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
21,642 TL
Birinci Satış Günü
:
22.08.2019 12:00
İkinci Satış Günü
:
24.09.2019 12:00
Satış Yeri
:
KELES KAYMAKAMLIĞI 1.KAT SATIŞ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KELES
İCRA DAİRESİ
2014/16 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Keles İlçe, 116 Ada, 45 Parsel, BARAKLI Mahalle/Köy, KÖYİÇİ Mevkii, Taşınmaz Kırsal Yerleşme Alanında bulunmaktadır. taşınmaz arsa vasfındadır. üzerinde 8,50x7,00 m ebatlarında tekkatlı bir konut ile 6,00x4,00 m ebatlarında tek katlı tahta bir baraka bulunmaktadır. konutun metre karesi 59,50 dir. Tek katlı yığma yapı sıvalı kireç badanalı ve ahşap çatılıdır. Yapının ahşap olan beşik çatısı marsilya tipi kiremit ile örtülmüştür. Demir doğrama bir giriş kapısı ile giirilmekte olup ,pencereler demir korkuluk muhafazalı ve ahşap çerçevelidir. iki oda, mutfak ve tuvalet ile banyodan oluşmaktadır. çatı arasında ayrıca kiler gibi bir kısım oluşturulmuştur. binanın yaşı 15-20 yıl olduğu tahmil edilmektedir. 24,00 m2 alınındaki baraka ile odun-kömür koymak için yapılmış müştemilat şeklindedir. üstü de ahşap çatılı ve konut olan yapıda olduğu gibi marsilya tipi kiremit ile örtülüdür. konumu mahalle merkezindedir. elektrik, su ve kanalizasyon v.s. kamu kurum ve kuruluşlarının verdiği hizmetlerden faydalanabilmektedir.
Adresi : Bursa İl, Keles İlçe, 116 Ada, 45 Parsel, BARAKLI Mahalle/Köy, KÖYİÇİ Mevkii,
Yüzölçümü : 521,63 m2
HİSSE Payı : 1/4
İmar Durumu : Bursa 2020 Yılı Çerve Düzeni Planında Kırsal Yerleşme Alanlarında
Kıymeti : 21.642,02 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 22/08/2019 günü 12:00 - 12:10 arası
2. Satış Günü : 24/09/2019 günü 12:00 - 12:10 arası
Satış Yeri : KELES KAYMAKAMLIĞI 1.KAT SATIŞ ODASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/16 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR