KAYSERİ 4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kayseri Kocasinan'da 2480 m² arsa mahkemeden satılıktır

KAYSERİ 4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01132178
Şehir : Kayseri / Kocasinan
Semt-Mahalle : YENİPERVANE MAH. / ARGINCIK
: 2480
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 14.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
1,438,400 TL
Birinci Satış Günü
:
30.03.2020 09:30
İkinci Satış Günü
:
24.04.2020 09:30
Satış Yeri
:
Kayseri 4. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAYSERİ 4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/9 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri İli, Kocasinan ilçesi, Pervane mah. Pervane mevki , 853 Ada, 127 Parsel de kayıtlı bulunan taşınmaz tarla vasfında olarak kayıtlı bulunan taşınmaz , arsa vasfını kazanmış olup taşınmaz üzerinde bir yapı bulunmamaktadır. Taşınmaz Kayserinin ana artallerinden olan Kocasinan Bulvarına yakın bir konumda olup, çevresinde son yıllarda yüksek katlı bir yapılaşma mevcuttur. Taşınmaz çevresinde Ticaret Odası, Sanayi Odası gibi kurumlar ile oteller bulunmaktadır. Kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Kocasinan ilçesi, Yeni Pervane mah. 3827.cad. Üzerinde bir konumdadır.
Yüzölçümü : 2.480 m2
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imarplanı içinde olup , kısmen konut+ticaret alanında, kısmende yolda kalmaktadır.
Kıymeti : 1.438.400,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Satış Şerhi
1. Satış Günü : 30/03/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 24/04/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri :Kayseri 4. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. (İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR