TOSYA(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kastamonu/Tosya'da 6653 m2'lik arsa icradan satılıktır

TOSYA(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00940581
Şehir : Kastamonu / Tosya
Semt-Mahalle : DİLKÜŞA MAH. / TOSYA
Yayınlandığı Gazeteler

TOSYA AÇIKSÖZ 06.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Satış Memurluğu
Dosya No
:
2018/10 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
163,713 TL
Birinci Satış Günü
:
12.06.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
10.07.2019 10:00
Satış Yeri
:
Belediye Meclis SalonuTosya/Kastamonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.TOSYA(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/10 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Kastamonu İl, Tosya İlçe, DİLKÜŞAH Mahalle/Köy, Pelitli Bayır Mevkii, 729 Ada, 1 Parsel,Taşınmaz üzerinde 1 Adet tek katlı, yığma ev, 2 Adet iki katlı ahşap yapı, 1 Adet basit fırın, 1 adet ahşap garaj bulunmaktadır.
Tek katlı yığma ev: Yapı ev olarak kullanılmaktadır.Tek katlıdır.Yığma tarzında yapılmıştır.5-6 yaşlarındadır. 3 oda, antre, mutfak, banyo, ve Wc den oluşmaktadır. yapının oturum alanı yaklaşık 85,00 m² dir. Arazinin topografik yapısı hafif eğimlidir.
Ahşap Yapı-1: Yapı ahşap olup iki katlıdır. Mesken olarak kullanıldığı anlaşılmakla oldukça eski durumda ve kullanılma durumu usöz konusu değildir.
Ahşap Yapı-2: Ahşap olarak yapılmış iki katlıdır. Mesken olarak kullanıldığı anlaşılmakla oldukça eski durumda ve kullanılma durumu usöz konusu değildir.
Yapı üzerinde ayrıca Ahşap garaj ve Fırın bulunmaktadır.
Satışa konu taşınmaz üzerinde %8-10 arasında değişen bir eğime ve düzgün bir topografyaya sahiptir.Taşınmazın büyük bir kısmı meyve bahçesi olarak kullanılmakta olup çeşitli sayı, cins ve adet olmak üzere meyva ağaçları bulunmakta olup ağaçların cins, adet ve kıymetleri ile diğer ayrıntılı bilgileri dosyamızda mevcuttur.
Adresi : Dilküşah Mah. Pelitli Bayır MevkiiTosya / KASTAMONU
Yüzölçümü : 6.653 m2
İmar Durumu : 729/1 Parselde İmar durumu SS1 ve Ö.A Bağ bahçe alanı
Kıymeti : 163.713,34 TL KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 12/06/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 10/07/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Belediye Meclis SalonuTosya/Kastamonu

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, iş bu satış ilanının tebliğ olunamayan ilgilire hakkında İİK 127. Maddesi uyarınca elektronik ortamda yapılacak satış ilanının tebliğ yerine kaim olacağına ve başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR