TOSYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kastamonu/Tosya'da 125 m² arsa ve ahşap yapı icradan satılıktır

TOSYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062054
Şehir : Kastamonu / Tosya
Semt-Mahalle : ÇATMA MAH. / TOSYA
: 125
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIKSÖZ 09.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/447 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
61,704 TL
Birinci Satış Günü
:
28.11.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
24.12.2019 10:40
Satış Yeri
:
TOSYA BELEDİYESİ MECLİS SALONU KARGI MAH. CUMHURİYET MEYDANI NO:8 TOSYA KASTAMONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TOSYA İCRA DAİRESİ
2018/447 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Kastamonu İli, Tosya İlçesi, 151 Ada, 16 Parsel, Çatma Mah, Bayraktar Mevkii, 125m2 yüzölçümlü, arsa vasfında taşınmazdır. Bilirkişi raporuna göre; taşınmaz konut yapılaşması ve ulaşım kolaylığı açısından tercih edilen bölgede,belediye hizmetleri ve teknik altyapı hizmetleri tamamlanmış,kamu kurumları ile terminal, pazar vb. yerlere yaklaşık 1500 m mesafade konumdadır. Üzerinde bulunan 2 katlı ahşap evin kat irtifakı/kat mülkiyeti kurulmamış olup, 1. Katta brüt 90 m2,toplamda 180 m2 kullanım alanlıdır. Ahşap iskeletli, ahşap çatılı, kremit kaplamalı, dış cephesi boyasız,iç mahallerde duvarlar sıvalı ve boyalı, ısıcamlı, mermer denizlikli pvc doğrama pencereli,elektrik, su, kanalizasyon ve sobalı ısınma sistemi bulunmaktadır. III. Sınıf A grubu yapılar sınıfına girmektedir. Yapıda hava koşulları ve kullanıma bağlı %70 yıpranma oluştuğu belirtilmiştir.
Yüzölçümü : 125 m2
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : Belediye Uygulama İmar Planında.
Kıymeti : 61.704,92 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yapı ve Kredi Bankasına ait ipotek şerhi ile muhtelif haciz şerhleri mevcuttur.
1. Satış Günü : 28/11/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 24/12/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : TOSYA BELEDİYESİ MECLİS SALONU KARGI MAH. CUMHURİYET MEYDANI NO:8 TOSYA KASTAMONU -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/447 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR